• Посилання скопійовано

Розподіл вхідного ПДВ в медичній комунальній установі

Комунальна установа є платником ПДВ, основна діяльність звільнена від ПДВ. На вхідний ПК нараховуются ПЗ за пп. 198.5 ПКУ. У 2020 році за договором позички надано у користування приміщення іншій установі, відшкодування комунальних витрат оподатковується ПДВ. Як рахувати вхідний та вихідний ПДВ за комунальні послуги та як відобразити у декларації з ПДВ?

Якщо вхідні комунальні послуги повністю використовуються для оподатковуваних операцій і вони отримуються з вхідним ПДВ та надаються теж з ПДВ, то такі операції не підпадають під дію ст. 199 ПКУ та на них не поширюється правило пп. 198.5 ПКУ. У цьому випадку вхідний ПДВ на комунальні послуги, що стосуються цих приміщень, враховується у складі податкового кредиту на загальних підставах, а вихідний ПДВ – у складі податкових зобов’язань. Це працює тоді, коли вхідний ПДВ оформлений окремими податковими накладними від постачальників комунальних послуг, тобто рахунки на компослуги для приміщень, наданих у позичку та приміщень, що використовуються в основній діяльності, виставляються постачальниками окремо.

Якщо ж в один рахунок на комунальні послуги одночасно входять послуги для приміщень, наданих у позичку, та послуги для інших приміщень, які використовуються в основній діяльності, то такий вхідний ПДВ слід розподіляти за правилами ст. 199 ПКУ. Зокрема, якщо таких операцій не було в минулому 2020 році, а вони почали здійснюватися у 2021 році, то починати слід з розрахунку частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду (тобто першого місяця 2021 року), в якому задекларовані такі операції (пп. 199.3 ПКУ). Цей розрахунок частки операцій в такому першому місяці буде використовуватись до кінця 2021 року, після чого слід буде провести річний перерахунок ПДВ за підсумками всього 2021 року.

***

Читайте також: 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202427
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202423
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202468