• Посилання скопійовано

Розподіл ПДВ згідно з ст. 199 ПКУ

На підприємстві в лютому була операція, що не є об'єктом оподаткування ПДВ, при цьому інших операцій в лютому не буде, тобто вона становить 100% операцій. Крім неї, до кінця року більше таких операцій не буде. Чи потрібно робити перерахунок ПК та виписувати зведені ПН за місяці, в яких не буде неоподатковуваних операцій до кінця року, та як здійснити річний перерахунок? За які місяці потрібно складати РК?

Як відомо, з 1 липня 2015 року до податкового кредиту з ПДВ включаються всі суми ПДВ, що нараховано (сплачено) при придбанні товарів, послуг, необоротних активів незалежно від напряму їх використання (в оподатковуваних чи неоподатковуваних операціях), що прямо передбачено пп. 198.3 ПКУ.

Тому не включення суми ПДВ до податкового кредиту (і навіть відсутність такої можливості через відсутність зареєстрованої продавцем податкової накладної або розрахунку коригування) не звільняє платника податку від обов’язку нарахувати ПЗ з ПДВ за ст. 199 ПКУ.

За правилами, встановленими пп. 198.5 ПКУ, слід нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. 189.1 ПКУ, за товарами/послугами, необоротними активами, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання та/або починають використовуватися в так званих неоподатковуваних операціях. З цією метою під неоподатковуваними операціями слід розуміти операції, визначені у пп. 198.5 ПКУ, а саме:

  • операції, що не є об’єктом оподаткування;
  • операції, звільнені від оподаткування;
  • операції, що здійснюються платником податку у межах балансу;
  • операції, що не є господарською діяльністю.

Таким чином, якщо в лютому була здійснена одна неоподатковувана операція, то  достатньо в лютому проаналізувати вхідний податковий кредит підприємства, і визначити, для чого він призначається. І якщо весь «загальногосподарський» податковий кредит в лютому 100% призначений для цієї неоподатковуваної операції, або це були придбання для майбутніх оподатковуваних операцій в наступних місяцях, потрібно нарахувати ПЗ за пп. 198.5 ПКУ у лютому на ті суми податкового кредиту, який призначався для цієї операції – тобто на загальногосподарські витрати за лютий та на інші придбання суто для цієї операції.

Тобто, в даному випадку, не потрібно буде формувати зведені податкові накладні, здійснювати річний перерахунок ПК та виписувати РК. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202428
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202423
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202470