• Посилання скопійовано

Ведення Реєстру податкових накладних квартальними платниками ПДВ

Як повинні вести Реєстр виданих та отриманих податкових накладних квартальні платники ПДВ?

Згідно з п. 3 р. I Порядку №1340 та п. 201.15 ПКУ, платники ПДВ щомісяця у строки, передбачені для подання декларації (календарний місяць), у тому числі для яких встановлено звітний податковий період — квартал, подають до податкової копії записів у Реєстрах ПН за такий період в електронному вигляді. Тож особи, які подають квартальну звітність з ПДВ (зокрема, платники ПДВ, зареєстровані як платники ЄП),


подають копії Реєстрів ПН протягом 20-ти календарних днів, що настають за останнім календарним днем календарного місяця. Декларацію з ПДВ квартальні платники подають протягом 40 календарних днів, що настають за звітним кварталом. Отже, на момент подання звітності всі копії Реєстрів ПН за відповідні місяці кварталу буде подано.

Але пунктом 13 р. III Порядку №1492 передбачено, що у складі декларації з ПДВ подаються передбачені цим Порядком додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації) та копії записів у Реєстрах ПН. Тож на перший погляд може здатися, що разом з декларацією з ПДВ за квартал слід подати і копії Реєстрів ПН. Але на практиці разом із декларацією з ПДВ додатково ніхто не подає ще раз Реєстри ПН за всі три місяці звітного кварталу-1.

===============

1 - Відповідно при поданні декларації з ПДВ за квартал слід просто зробити відмітку (наприкінці форми) про подання до декларації копії записів у Реєстрах ПН.

==============

Кілька слів про особливості заповнення у таких випадках Реєстру ПН.

У службовому полі 03 «Звітний (податковий) період» зазначається звітний (податковий) період (місяць), за який подається Реєстр ПН. У разі подання копії Реєстру ПН особою, в якої звітним (податковим) періодом є квартал, заповнюється службове поле «ознака квартального звітування», де зазначається відповідний звітний квартал (п. 3 р. II Порядку №1340).

Додатково в ЄБПЗ, а саме у підкатегорії 130.23, податківці роз'яснювали, що службове поле 01 «Подається до декларації з податку на додану вартість» у такому випадку не заповнюється. Тож фактично платник ПДВ, застосовуючи квартальний звітний період, надішле податківцям три копії Реєстрів ПН за один період — квартал (з однаковими зазначеннями періоду).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Рорат Василий

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024954
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249255
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435