• Посилання скопійовано

Алгоритм складання податкової накладної при ліквідації ОЗ

Підприємство має на балансі старі необоротні активи, які має намір ліквідувати та вивести з експлуатації. Як правильно скласти податкову накладну? Як така операція відображається у декларації з ПДВ та податку на прибуток?

Податкова накладна

У податкові накладній, що складається при ліквідації ОЗ за власним бажанням, у графі "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини" робиться помітка "X" та зазначається тип причини 05 - складена у зв’язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку.

У найменуванні постачальника і отримувача платник податку зазначає власне найменування. У графі ІПН отримувача зазначається умовний ІПН 400000000000.

Реквізити табличної частини розділу Б заповнюються так, як і на звичайне постачання таких ОЗ. При цьому ціна визначається виходячи із звичайних цін, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації. Як визначається звичайна ціна, ми розглядали тут>>

Декларація з ПДВ

У декларації з ПДВ нараховані ПЗ потраплять до рядка 1.1 з розшифруванням у додатку 5. У додатку 5 суми нарахованих ПЗ знайдуть своє відображення у Розділі І у відповідному розрізі ІПН (400000000000). Інших особливостей відображення таких ПЗ немає.

 

Декларація з податку на прибуток

У підприємства, яке застосовує податкові різниці при обрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток, при ліквідації об’єкта ОЗ виникнуть такі коригування фінрезультату:

  • фінрезультат до оподаткування збільшується на суму залишкової вартості списаних ОЗ, визначеної відповідно до НП(С)БО – така сума відображається у рядку 1.1.2 додатку РІ;
  • фінрезультат до оподаткування зменшується на суму залишкової вартості, визначеної з урахуванням положень п. 138.3 ПКУ – така сума потрапить до рядку 1.2.2 додатку РІ.

Загальний підсумок по відображеним у додатку РІ коригуванням фінансового результату переноситься до рядка 03 РІ Декларації з податку на прибуток.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202426
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202422
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202467