• Посилання скопійовано

Привілейовані дивіденди оподатковуються ПДФО за ставками 15% (20%)

ТОВ, платник єдиного податку (3 група) розподіляє частину прибутку на виплату дивідендів фізичним особам - засновникам. Які утримання та за якими ставками необхідно зробити з таких дивідендів?

По-перше, дивіденди оподатковуються ПДФО за правилами, встановленими п. 170.5 ПКУ. Емітент корпоративних прав (незалежно від обраної ним системи оподаткування, отже, платників єдиного податку це теж стосується) або уповноважена ним особа є податковим агентом фізичної особи – платника ПДФО, яка отримує дивіденди.

Дивіденди остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику ПДФО за ставкою, визначеною, зокрема, пп. 167.5.2 ПКУ.


 

Ставка, що визначена пп. 167.5.2 ПКУ, складає 5 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

Виключенням з цього правила є дивіденди, що нараховуються платникові ПДФО  за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку згідно з підпунктом 153.3.7 ПКУ. Для цілей оподаткування такі дивіденди прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням, а саме – за прогресивною ставкою 15 % (20%) згідно п. 167.1 ПКУ. В 2015 р. ставка 15% застосовується для оподаткування привілейованих дивідендів в сумі, що не перевищує 12180 грн, а ставка 20% - для суми дивідендів в частині, що перевищує 12180 грн.

Отже, якщо дивіденди «звичайні», то застосовується ставка 5%, якщо привілейовані – ставки 15% (20%), як і для зарплати.

По-друге, оскільки дивіденди оподатковуються ПДФО, вони підпадають і під оподаткування єдиним збором згідно п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ. Ставка збору становить 1,5% від суми дивідендів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202421
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202423
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024140
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434