• Посилання скопійовано

Оподаткування дарунку фізособі у вигляді частки у статутному капіталі ТОВ

Один з учасників ТОВ має намір вийти із його складу. Свою частку СК, внесену в повному обсязі грошовими коштами, він хоче подарувати спадкоємцю першого ступеню споріднення, який в подальшому стане новим учасником цього ТОВ. Які права набуває правонаступник після вступу до складу учасників? Який порядок оподаткування такої операції?

Правонаступник – отримувач дарунку у вигляді корпоративних прав набуває всіх прав і обов’язків засновника ТОВ з дати реєстрації змін у статутному капіталі ТОВ, в тому числі право на отримання дивідендів за періоди перебування у складі засновників ТОВ. 

Пунктом 174.6 ПКУ передбачено оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб.

Відповідно до абз. 2  п. 174.6 ПКУ об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. IV ПКУ для оподаткування спадщини. У даному випадку дарується корпоративне право, що підпадає під визначення пп. «в» п. 174.1 ПКУ.

Далі, згідно з пп. 174.2.1 ПКУ об’єкти, подаровані обдаровуваному першого ступеню споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою.

Нагадаємо, що відповідно до пп. 14.1.263 ПКУ членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (пп. 168.2.1 ПКУ).

 

Щодо подання обдаровуваним декларації про доходи

Відповідно до п. 179.2 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до розділу IV ПКУ оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО.

 

Військовий збір

Відповідно до п. 1.7 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізосіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.52  ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»