• Посилання скопійовано

Надання податкової соцпільги працівнику - чорнобильцю

Працівник підприємства, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС 2 категорії, отримує зарплату в розмірі 5 200 грн. У якому розмірі слід утримувати з його зарплати ПДФО?

Відповідно до пп. «в» пп. 169.1.3 ПКУ платник ПДФО, який віднесений законом до першої або другої категорії осіб, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв’язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі, що дорівнює 150% суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 ПКУ (у 2018 році – 1321,50 грн).

Відповідно до пп. 169.4.1 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2018 році – 2470 гривень).

Згідно з пп. 169.2.1 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). 

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП.

ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соцпільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги (пп. 169.2.2 ПКУ).

Отже, працівник, який віднесений законом до першої або другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи має право на застосування ПСП. Для цього працівнику слід надати заяву на ПСП та підтверджуючі документи.

Разом з тим, дохід працівника за місяць не має перевищувати 2470 грн, а оскільки у працівника зарплата складає 5200 грн, то на ПСП такий працівник права не має.

Таким чином, ПДФО у розмірі 18% утримується із усієї суми його заробітної плати, а саме у розмірі 936,00 грн (5200,00 грн * 18%).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»