• Посилання скопійовано

Сплата рентної плати у разі оренди приміщення для здійснення госпдіяльності

Чи є платником рентної плати за спеціальне використання води суб’єкт господарювання у разі оренди приміщення (у тому числі квартири), яке належить фізичній особі, для здійснення господарської діяльності (надання перукарських послуг тощо)?

Пунктом 255.1 ст. 255 Податкового кодексу платниками рентної плати за спеціальне використання води (далі — рентної плати) визначено водокористувачів — суб’єктів господарювання, які здійснюють використання води, вилученої з водних об’єктів безпосередньо (або отримують воду від інших водокористувачів).

Не належать до платників рентної плати водокористувачі, зокрема юридичні особи, фізичні особи — підприємці, платники єдиного податку, що використовують воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, а саме: в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані (п. 255.2 ст. 255 Податкового кодексу).


Водокористувач зобов’язаний здійснювати спеціальне водокористування згідно зі ст. 44 Водного кодексу України лише за наявності дозволу (первинні водокористувачі) або на підставі умов, визначених господарськими відносинами між первинним і вторинним водокористувачами, зокрема, на підставі договору на поставку води (вторинні водокористувачі).

Відповідно до пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу за обсяги води, переданої водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, рентна плата обчислюється і сплачується таким водокористувачем-постачальником.

Таким чином, суб’єкт господарювання при використанні води в орендованому приміщенні (у тому числі квартирі), що належить фізичній особі, для здійснення господарської діяльності (у тому числі надання перукарських послуг тощо) є платником рентної плати за умови укладання договору на поставку води з водокористувачем — постачальником води.

Якщо договір на поставку води укладено не було, то рентна плата обчислюється і сплачується безпосередньо водокористувачем — постачальником води за обсяги води, фактично використані суб’єктом господарювання — орендарем.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202422
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202429
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024644
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024409
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202438