• Посилання скопійовано

Податок на нерухомість для ФОПа: що з декларацією?

ФОП у 2022 р. придбав нежитлове приміщення як фізособа. З квітня 2023 р. по сьогодні частина приміщення надається в оренду ТОВ. З вересня 2023 р. решта ФОП використовує у власній діяльності під магазин. Чи потрібно було подавати декларацію про податок на нерухомість?

Згідно з пп. 266.1.1 ПКУ, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Тобто, ПКУ не визначає такого платника, як ФОП. Тому сплачувати податок за придбане нежитлове приміщення слід за нормами, передбаченими для фізосіб. Так само висновує податкова служба у своїх численних консультаціях (див. тут, тут, тут).

Це означає, що ФОП не подає декларацію з податку на нерухомість, навіть якщо використовує нерухомість у своїй підприємницькій діяльності. Адже подання декларації стосується тільки юросіб.

Фізособа, яка є ФОП, має отримати від податкової служби ППР про сплату податку, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (див. пп. 266.7.2 ПКУ).

Тобто, до 01.07.2023 р. фізособа мала отримати ППР про сплату податку за 2022 рік. Відповідно, податок за 2023 рік буде зазначено в ППР, надісланому в наступному, 2024 році, до 01.07.2023 р.

Сплатити податок потрібно протягом 60 днів з дня вручення ППР (див. пп. 266.10.1 ПКУ).

Якщо ФОП почав використовувати придбану нерухомість у власній підприємницькій діяльності (в тому числі надаючи нерухомість в оренду), він має подати до податкової служби за своїм основним місцем обліку форму №20-ОПП. Причому окремо слід подати таку форму про початок використання в підприємницькій діяльності (на увесь об’єкт). Потім подати окрему форму №20-ОПП про надання в оренду частини нерухомості. Про особливості подання форми №20-ОПП у разі надання в оренду частини нерухомості можна почитати тут, тут, тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202422
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202429
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024646
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024411
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202439