• Посилання скопійовано

Податкові наслідки для ВПО при отриманні квартири від БО в безоплатне користування

Благодійна організація отримала квартиру від фізособи - нерезидента, яку передає ВПО у безоплатне користування на підставі договору пожертви. Які наслідки у ВПО? Чи потрібно відображати таке отримання в декларації про майновий стан і доходи?

Про особливості оподаткування доходу від наданої допомоги у вигляді безоплатного користування квартирою ми розповідали в попередній консультації.

Там ми зазначали, що благодійна організація (БО) під час війни може надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам (далі – ВПО), зокрема майно в користування, без податкових наслідків (пп. 165.1.54 та пп. 170.7.8 ПКУ), якщо виконані всі умови цієї пільги.

Причому про надання такої допомоги БО має звітувати до податкових органів у додатку 4ДФ.

Якщо ж умови зазначеної пільги не виконуються, то БО, як податковий агент, має у загальному порядку утримати податки, сплативши їх до бюджету. Про такі доходи також зазначається у додатку 4ДФ.

В обох випадках, оскільки фізособа отримує доходи від податкового агента, у неї немає обов’язку відображати отримання зазначеного доходу в декларації про майновий стан і доходи і подавати таку декларацію до податкової (див. пп. 179.2 ПКУ). 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202416
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202421
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202419
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430