• Посилання скопійовано

Придбання юрособою частки статутного капіталу в юрособи з дисконтом

Які податкові наслідки придбання ЮО частки статутного капіталу у іншої ЮО з дисконтом?

Частка в статутному капіталі з дисконтом – це частка,  що реалізуються за ціною, нижчою від їх номінальної вартості.

Придбану частку в СК юрособа має обліковувати на рахунку 14 «Довгострокові фінансові інвестиції», адже зазвичай вони купуються на строк більше року (п. 2.12 Методрекомендацій №433), а конкретніше на субрахуноку:

  • 141 «Інвестиції пов'язаним сторонам за методом участі в капіталі» застосовується, якщо інвестор щодо емітента є асоційованим чи дочірнім підприємством;
  • 142 «Інші інвестиції пов'язаним сторонам» – застосовується, якщо частка інвестора менша за 20% статутного капіталу емітента, але підприємства при цьому є пов'язаними особами.
  • 143 «Інвестиції непов'язаним сторонам» – застосовується в усіх інших випадках.

Проте, якщо частку планується продати протягом року застосовується субрахунок 352  «Інші поточні фінансові інвестиції», тоді  вони можуть бути вільно реалізовані в будь-який момент (п. 2.34 Методрекомендацій № 433)

 

ПДВ

У разі придбання за кошти частки в СК об’єкта оподаткування ПДВ не виникає (пп. 196.1.1 ПКУ), незалежно від того, придбана частка за ціною вище чи нижче номінальної вартості. Відповідно немає ПК з ПДВ.

 

Податок на прибуток

Придбання за кошти частки в СК, за ціною нижче від номінальної вартості, відображається за правилами бухобліку та не призводить до коригування фінрезультату за розділом ІІІ ПКУ на податкові різниці.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на нерухомість за пошкоджене внаслідок ворожих обстрілів майно
    ТОВ має у власності складський комплекс, який був наполовину зруйнований влучанням ракети. До Держреєстру майна ця подія не вносилася. Зараз ТОВ отримало підтвердження — внесення нерухомості до Держреєстру майна. Чи можна подати уточнення до декларацій з нерухомості за 2023 і 2024 р., якщо згідно з витягом з реєстру пошкодженого майна категорія пошкоджень складу 81-100%, адмінбудівлі 21-40%?
    09.05.202415
  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202425
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202434
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024714
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024439