• Посилання скопійовано

У підприємства промисловості простій: чи платити податок на нерухомість?

Переробне підприємство має на балансі будівлі, які підпадають під пільгу за пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ. Протягом певного періоду виробнича діяльність не здійснюється, є тільки витрати з обслуговування будівель. Чи платити податок на нерухомість?

Відповідно до пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ, не є об’єктом оподаткування будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Тож якщо підприємство з основною діяльністю у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010 має будівлі з кодом 125, вони не будуть об’єктом оподаткування, якщо:

  • використовуються за призначенням у господарській діяльності;
  • не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Якщо ж такі будівлі не використовуються за призначенням у господарській діяльності або здаються в оренду тощо, пільга не застосовується і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки слід сплачувати.

Проблема розглядуваної ситуації – чи є тимчасове невикористання будівель внаслідок простою тощо невикористанням за призначенням у господарській діяльності?

За буквального розуміння норми пп. «є» пп. 266.2.2 ПКУ тимчасове невикористання будівель внаслідок будь-якого призупинення діяльності є невикористанням за призначенням у господарській діяльності. Тому щодо таких будівель потрібно подавати декларацію, нараховувати та сплачувати податок. 

Подібним чином відповідає і податкова на питання в ЗІР (106.02): «Чи є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості (їх частки), що тимчасово не використовуються у господарській діяльності СГ у зв’язку з реконструкцією, простоєм тощо?».

Податкова пише, що ПКУ не містить норм щодо припинення виконання податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти нерухомості, що перебувають у власності суб’єкта господарювання, але тимчасово не використовуються у його діяльності у зв’язку з реконструкцією, простоєм тощо, тому за такі будівлі податок сплачується на загальних підставах.

На жаль, таке розуміння підтримується і судовими органами – див. приміром, Постанову ВС від 17.02.2020 р. у справі №820/3556/17.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    Сьогодні 11:065
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202421
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202411
  • Податок на нерухомість за пошкоджене внаслідок ворожих обстрілів майно
    ТОВ має у власності складський комплекс, який був наполовину зруйнований влучанням ракети. До Держреєстру майна ця подія не вносилася. Зараз ТОВ отримало підтвердження — внесення нерухомості до Держреєстру майна. Чи можна подати уточнення до декларацій з нерухомості за 2023 і 2024 р., якщо згідно з витягом з реєстру пошкодженого майна категорія пошкоджень складу 81-100%, адмінбудівлі 21-40%?
    09.05.202418
  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202428