• Посилання скопійовано

Прострочили сплату податку на репатріацію: як сплачувати?

Підприємство при сплаті роялті не утримало і не перерахувало до бюджету податок на репатріацію. Як виправити цю помилку?

Як розрахувати суму несплаченого податку

Відповідно до пп. 141.4.2 ПКУ, якщо дохід виплачується нерезиденту у будь-якій формі, відмінній від грошової, або якщо податок на доходи нерезидента не було утримано з відповідного доходу під час виплати (у тому числі під час виплат доходів, прирівняних за цим Кодексом до дивідендів), такий податок підлягає нарахуванню та сплаті виходячи з такого розрахунку:

Пс = СД х 100/(100 - СП) - СД,

де:

  • Пс - сума податку до сплати;
  • СД - сума виплаченого доходу;
  • СП - ставка податку, встановлена цим підпунктом.

 

Приклад.

Підприємство сплатило роялті 49 дол. США. Курс НБУ на дату сплати - 29,2549 грн за 1 дол. США. Вартість виплаченого нерезиденту доходу в перерахунку на гривні – 1 433,49 грн (49 х 29,2549). Сума податку на репатріацію – 253 грн (1 433,49 х 100 : (100 - 15) - 1 433,49).

 

Як виправити помилку?

Якщо дохід нерезиденту виплачений в періоді, за який вже подана декларація з податку на прибуток, то потрібно зробити виправлення в декларації – подавши уточнюючу декларацію чи зробивши виправлення в поточній декларації, згідно з нормами пп. 50.1 ПКУ.

Причому якщо виправлення робиться в уточнюючій декларації, то потрібно нарахувати штраф 3% і сплатити його разом з сумою податку на репатріацію до моменту подання уточнюючої декларації.

А якщо виправлення робиться в поточній декларації, донарахована сума податку на репатріацію та штраф в розмірі 5% відображається в сумі податкових зобов’язань поточного періоду.

Щоправда, якщо помилка допущена в період карантину, то зазначені штрафи не застосовуються (див. пп. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Якщо помилку зробили в період воєнного стану, то діють дещо інші правила (див. п. 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ). Якщо платник мав можливість сплатити податок, то він звільняється від штрафів, встановлених п. 50.1 ПКУ (3% чи 5%), якщо самостійно виправить помилку до 25 липня 2022 року. Тобто, до цієї дати потрібно як сплатити недоплачений податок, так і подати уточнюючу декларацію (чи відобразити виправлення в поточній декларації).

Якщо помилка виявлена в поточному періоді, за який декларація ще не подавалася, то податок сплачується в бюджет в будь-який момент після виявлення помилки. Якщо таку помилку виявить податкова, вона може накласти штраф в розмірі 10% (25%, якщо порушення вчинене умисно), згідно з п. 125-1.1 ПКУ. Але, як ми вже сказали вище, на період карантину штраф не застосовується.

 ***

Читайте також: Податок на репатріацію: як провести розрахунок?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202412
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202418
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.202480
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.202461
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202430