• Посилання скопійовано

Екологічний податок при наявності акцизного складу для пального

Юридична особа має зареєстрований акцизний склад (пальне). Чи є вона платником екологічного податку?

Платником екологічного податку є суб’єкти господарської діяльності, під час провадження діяльності яких здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (пп. 240.1.1 ПКУ).

Стаціонарне джерело забруднення - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу (пп. 14.1.230 ПКУ).

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися на підставі відповідного дозволу (див. ст. 11 Закону № 2707).

Акцизний склад (відповідні цистерни) зберігає свої просторові координати, а тому якщо через такий склад здійснюються викиди в атмосферу забруднюючих речовин, він буде стаціонарним джерелом забруднення, а отже, юрособа буде платником екологічного податку.

 

Чи здійснює акцизний склад викиди забруднюючих речовин?

Так, викиди в атмосферне повітря здійснюються з ємностей, в яких зберігається пальне. Фактично це загальновідомий факт, адже всі АЗС проходять екологічний аудит, який визначає викиди для ємностей, в яких зберігається пальне.

Тому юрособа має отримати відповідний дозвіл, згідно з нормами Закону №2707-XII.

Але навіть, якщо дозвіл не отримано, складати звітність, сплачувати екологічний податок все одно потрібно.

Наприклад, дивимося консультацію податкової в підкатегорії 117.03, ЗІР: «Чи має право СГ самостійно визначати ставку екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, у разі відсутності дозволу на викиди із зазначенням назв забруднюючих речовин та норм граничнодопустимих викидів, для заповнення декларації?».

Податкова відповідає, що обсяги викидів платники екологічного податку визначають самостійно, навіть, якщо немає дозволу.

 

А якщо таки юрособа вважатиме, що викидів немає, а тому воно не є платником?

Згідно з пп. 250.12 ПКУ, податкова може залучати працівників Держекоінспекції для перевірки правильності визначення платниками податку фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення.

Тобто навіть, якщо підприємство не визначить обсяг викидів і не нарахує екологічний податок самостійно, за нього може це зробити податкова, залучивши фахівців.

 

Як визначити обсяг викидів?

Обсяг викидів визначається згідно з нормами викидів відповідних забруднюючих речовин, встановленими у дозволі.

Якщо дозвіл не отримувався, обсяг розраховують самостійно, використовуючи методичну літературу, наприклад, Збірник методик за розрахунком змісту забруднюючих речовин у викидах неорганізованих джерел забруднення атмосфери, УкрНТЕК, 1994 р.

Для неспеціаліста самостійно робити розрахунки може бути складно. В такому разі доречніше залучити фахівців екологів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Податок на нерухомість за пошкоджене внаслідок ворожих обстрілів майно
    ТОВ має у власності складський комплекс, який був наполовину зруйнований влучанням ракети. До Держреєстру майна ця подія не вносилася. Зараз ТОВ отримало підтвердження — внесення нерухомості до Держреєстру майна. Чи можна подати уточнення до декларацій з нерухомості за 2023 і 2024 р., якщо згідно з витягом з реєстру пошкодженого майна категорія пошкоджень складу 81-100%, адмінбудівлі 21-40%?
    09.05.202413
  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202425
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202434
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024701
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024435