• Посилання скопійовано

Зміна виду плати за землю з земельного податку на орендну плату

20.04.2019 р. підприємство змінило право користування земельною ділянкою, у зв’язку з чим відбулася заміна земельного податку на орендну плату. Як в такому випадку подавати місячну декларацію з земельного податку (орендної плати), якщо сума земельного податку та орендної плати однакові (10 тис. грн на місяць)?

Платник, який є одночасно платником земельного податку та орендної плати, має подати до органу ДФС за місцем знаходження земельної ділянки окремо податкову декларацію з плати за землю щодо земельного податку та окремо щодо орендної плати («ЗІР», підкатегорія 112.05).

Оскільки фактично у квітні суб’єкт господарювання частину місяця був платником земельного податку, а частину - платником орендної плати за земельну ділянку, то за цей місяць він повинен подати дві декларації: одну з земельного податку, другу - з орендної плати.

При цьому постає питання, у якому розмірі нараховувати земельний податок та орендну плату в зв’язку з тим, що право користування такою земельною ділянкою було змінено з середини місяця.

У  «ЗІР» (підкатегорія 112.05) податківці розглядали протилежну до запитання ситуацію, коли платник податку спочатку сплачував орендну плату, а потім став платником земельного податку в зв’язку з набуттям права власності на неї. Відповідно до цього питання податківці зазначали: «Якщо юрособа придбала орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то така особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку юрособа сплачує орендну плату відповідно до договору оренди землі».

Таким чином, вважаємо, що за квітень у декларації з земельного податку платник повинен відобразити нараховану суму податку до сплати (Розділ ІІІ рядок 3 графа 7) пропорційно кількості днів. Аналогічно необхідно відобразити й суму орендної плати у відповідній окремій декларації.

Водночас, звертаємо увагу, що графи 13 та 17 Розділу І та 12 Розділу ІІ заповнюється виходячи з річної суми податку (орендної плати), яка повинна була б бути нарахована, якщо платник сплачував би податок (орендну плату) цілий рік.

Тож, виходячи з наведених даних, платник податку повинен у відповідних деклараціях за квітень задекларувати 6 666,67 гривень земельного податку і 3 3333,33 гривні орендної плати.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202415
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202421
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202423
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202430
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202415