• Посилання скопійовано

Акт інвентаризації пального не подано: як діяти?

Госпуб’єктом не подано до контролюючого органу акт інвентаризації обсягів залишку пального. Як врахувати в системі елект­ронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) обсяги залишку пального станом на 01.03.2016 р.? Які дії має зробити такий суб’єкт господарювання для реалізації пального?

Пунктом 9 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового кодексу встановлено єдиний термін подання контролюючому органу акта інвентаризації обсягів залишку пального станом на початок дня 1 березня 2016 року (далі — Акт), а саме протягом 20 календарних днів починаючи з 01.03.2016 р.

Платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в ЄРАН на обсяг реалізованого пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, обчислений за формулою, визначеною п. 232.3 ст. 232 Податкового кодексу, з урахуванням обсягів залишку пального, зазначених в Акті, поданому до контролюючого органу згідно з п. 9 підрозділу 5 розділу ХХ цього Кодексу.

У разі неподання Акта до контролю­ючого органу в установлений Податковим кодексом строк такі залишки не враховуються при визначенні обсягу, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування акцизних накладних в ЄРАН (тобто обчислення такого обсягу пального здійснюється за формулою, визначеною п. 232.3 ст. 232 Кодексу, без одноразового збільшення на обсяг зазначених в Акті залишків цього пального).

Для реалізації такого пального платнику акцизного податку до реєстрації акцизної накладної необхідно:

  • перерахувати на спеціальний електрон­ний рахунок, відкритий у Державній казначейській службі України, суму коштів у розмірі акцизного податку за відповідний обсяг реалізованого пального, самостійно розрахованого за ставками, передбаченими пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу;
  • зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального в СЕАРП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Приймати пальне на відповідальне зберігання можуть тільки платники акцизу з акцизними складами
    ФОП та ТОВ укладають договір відповідального зберігання пального. ТОВ зберігає пальне і має ліцензію на зберігання пального для власних потреб, але не зареєстроване платником акцизного подтаку та не має зареєстрованих акцизних складів. Чи може таке ТОВ приймати пальне на відповідальне зберігання? Що з акцизним податком?
    16.05.202410
  • Одночасне використання ємності для зберігання пального орендодавцем та орендарем: чи можливо?
    ТОВ придбало ємність (бочку) для зберігання пального та хоче передати в оренду її частину ФОПу. Ліцензія на зберігання пального у ТОВ є. Чи можна укласти договір оренди на частину ємності та спільно її використовувати? Чи потрібно ФОПу отримувати ліцензію на зберігання пального?
    14.05.202423
  • Відкрили міні-АЗС: отримуємо ліцензію на зберігання пального
    ТОВ є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального та є розпорядником акцизного складу. Пальне використовується виключно для власних потреб. Підприємство планує відкрити ще одну міні-АЗС, для заправки власного автотранспорту, за адресою, відмінною від адреси місця зберігання пального, зазначеного в наявній ліцензії. Також буде зареєстровано ще один акцизний склад. Чи необхідно внести зміни до чинної ліцензії, чи отримати нову? Чи обов’язково повинна бути вказана загальна місткість резервуарів в ліцензії на зберігання пального? Які документи подати для отримання ліцензії на зберігання пального та реєстрації ще одного акцизного складу?
    08.05.202419
  • Орендуємо авто: як списати пальне?
    У власності ТОВ та ФОП є автотранспорт. Між цими суб’єктами господарювання буде укладено договір оренди на такі транспортні засоби. ФОП як ФО є засновником ТОВ. Як в даному випадку списувати пальне?
    06.05.202498
  • Максимальна роздрібна ціна змінилася на нову партію тютюнових виробів: чи можна переоцінити попередню партію?
    Підприємство придбало для роздрібного продажу у листопаді 2023 р. партію сигарет, на пачці ціна - 80 грн. У квітні 2024 р. ціна на пачці відповідних марок сигарет - 90 грн. Чи має право підприємство здійснити дооцінку сигарет, придбаних в листопаді та продавати за МРЦ визначеною на основі даних квітня?
    01.05.20249