• Посилання скопійовано

Пальне на відповідальному зберіганні продано зберігачу: чи складати акцизну накладну?

Підприємство має ліцензію на оптову торгівлю пальним без місць розміщення та уклало договір зберігання пального з підприємством, яке має ліцензію на оптову торгівлю з місцями торгівлі. У вересні підприємство передало на зберігання пальне (на яке зареєстрували акцизну накладну). В жовтні планується продати це пальне підприємству-зберігачу. Чи потрібно складати та реєструвати акцизну накладну?

Про те, як складати акцизні накладні при переданні пального на відповідальне зберігання, ми докладно писали тут та тут

Передання пального на відповідальне зберігання належить до операцій з реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ. Відповідно, на цю операцію складалася акцизна накладна. Нагадаємо, що реалізація підакцизних товарів – це будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Отже, на даний момент вже відбулася реалізація пального зберігачу в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ – відвантаження пального на акцизний склад зберігача без передачі права власності, і цей обсяг пального вже обліковується у складі залишків пального зберігача. 

Під час продажу цього пального право власності на пальне переходить від поклажодавця до зберігача, а фактичного відвантаження пального не відбувається, бо воно вже перебуває на акцизному складі зберігача. З точки зору акцизного податку реалізації пального не відбувається.

Тому при продажу пального, яке вже перебуває на акцизному складі отримувача, оформляються такі документи:

  • Акцизна накладна – на дату фізичного переміщення пального на склад зберігача (за умовами запитання цей документ вже складений і зареєстрований в ЄРАН);
  • Видаткова накладна – на дату передання всіх вигод і ризиків на пальне від поклажодавця до зберігача. Як правило, одночасно відбувається перехід права власності на пальне до зберігача, який виступає покупцем. 
  • Податкова накладна – за загальним правилом першої події, на дату видаткової накладної або на дату оплати залежно від того, яка подія сталася першою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Приймати пальне на відповідальне зберігання можуть тільки платники акцизу з акцизними складами
    ФОП та ТОВ укладають договір відповідального зберігання пального. ТОВ зберігає пальне і має ліцензію на зберігання пального для власних потреб, але не зареєстроване платником акцизного подтаку та не має зареєстрованих акцизних складів. Чи може таке ТОВ приймати пальне на відповідальне зберігання? Що з акцизним податком?
    16.05.20249
  • Одночасне використання ємності для зберігання пального орендодавцем та орендарем: чи можливо?
    ТОВ придбало ємність (бочку) для зберігання пального та хоче передати в оренду її частину ФОПу. Ліцензія на зберігання пального у ТОВ є. Чи можна укласти договір оренди на частину ємності та спільно її використовувати? Чи потрібно ФОПу отримувати ліцензію на зберігання пального?
    14.05.202423
  • Відкрили міні-АЗС: отримуємо ліцензію на зберігання пального
    ТОВ є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального та є розпорядником акцизного складу. Пальне використовується виключно для власних потреб. Підприємство планує відкрити ще одну міні-АЗС, для заправки власного автотранспорту, за адресою, відмінною від адреси місця зберігання пального, зазначеного в наявній ліцензії. Також буде зареєстровано ще один акцизний склад. Чи необхідно внести зміни до чинної ліцензії, чи отримати нову? Чи обов’язково повинна бути вказана загальна місткість резервуарів в ліцензії на зберігання пального? Які документи подати для отримання ліцензії на зберігання пального та реєстрації ще одного акцизного складу?
    08.05.202419
  • Орендуємо авто: як списати пальне?
    У власності ТОВ та ФОП є автотранспорт. Між цими суб’єктами господарювання буде укладено договір оренди на такі транспортні засоби. ФОП як ФО є засновником ТОВ. Як в даному випадку списувати пальне?
    06.05.202497
  • Максимальна роздрібна ціна змінилася на нову партію тютюнових виробів: чи можна переоцінити попередню партію?
    Підприємство придбало для роздрібного продажу у листопаді 2023 р. партію сигарет, на пачці ціна - 80 грн. У квітні 2024 р. ціна на пачці відповідних марок сигарет - 90 грн. Чи має право підприємство здійснити дооцінку сигарет, придбаних в листопаді та продавати за МРЦ визначеною на основі даних квітня?
    01.05.20249