• Посилання скопійовано

За порушення правил використання готівкової інвалюти - штраф

Підприємство отримує в банку кошти у іноземній валюті для видачі працівникові авансу на закордонне відрядження. При невикористанні цієї всієї суми на таке відрядження працівником своєчасно повернуто невикористану суму до каси підприємства. Проте, підприємством не здійснюється здачі в банк таких повернутих сум, а здійснюється видача авансу на інше закордонне відрядження наступному працівникові. Чи не буде це порушенням?

Правила використання готівкової іноземної валюті на території України затверджено постановою НБУ № 200 від 30.05.2007 р. У п. 8.4 цих Правил сказано: невикористаний  залишок готівкової іноземної валюти,  що була отримана   юридичною  особою - резидентом  або іноземним представництвом   з  поточного  рахунку  в  іноземній  валюті  для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон, підлягає  зарахуванню  безпосередньо на поточний  рахунок в іноземній валюті юридичної особи-резидента в уповноваженому банку України  протягом п'яти   банківських  днів  з  часу  його  оприбуткування  до  каси юридичної особи - резидента або іноземного представництва. 


 

П. 8.15 цих Правил зазначено: порушення резидентами та нерезидентами вимог цих Правил тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України. Зокрема, за роз’ясненнями податківців, за зазначене порушення на відповідальних посадових осіб підприємства накладатиметься адміністративний штраф згідно із ст. 164-2 Кодексу про адміністративні правопорушення (від 136 грн. до 255 грн. за перше таке порушення).   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024387
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202443
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 409
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202497
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484