• Посилання скопійовано

Застосування ПРРО при оплаті через NovaPay

Чи треба проводити через ПРРО суми, які отримані від клієнтів, які розраховувалися з NovaPay (є договір) та перераховані на рахунок IBAN. Якщо так, коли формувати фіскальний чек? Яку форму оплати вибирати: готівкова або безготівкова, чи може проводити через ПРРО в момент отримання реєстру від NovaPay?

ФОП платники єдиного податку другої – четвертої груп та ТОВ при продажу товарів через Інтернет у разі відправлення таких товарів поштою за умови післяплати із використанням платіжної системи «NovaPay» можуть не застосовувати ПРРО і це не буде порушенням законодавства. Оскільки покупцеві фіскальний касовий чек видає ТОВ «NovaPay», а не продавець. Продавець лише за заявкою покупця надсилає через Нову Пошту товар, а покупець, отримуючи його на складі відділення, оплачує його вартість готівкою або платіжними банківськими картками.

Саме ж ТОВ «NovaPay » входить в ГК «Нова Пошта» і надає фінансові послуги під брендом NovaPay та є платіжною організацією міжнародної системи, в рамках якої здійснюються перекази коштів. Тобто ТОВ «NovaPay» є фінансовою установою відповідно до Свідоцтва про реєстрацію фінансової установи серії ФК №378 від 08.01.2013 року та має право надавати фінансові послуги, зокрема, здійснювати переказ коштів, на підставі Ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків за №11/1, що видана Національним банком України 17.10.2014 р.

Отже, за умови отримання післяплати через «NovaPay» продавець не застосовує ПРРО, тому в останнього немає потреби друкувати фіскальний чек чи проводити такі оплати на ПРРО за реєстром отриманим від «NovaPay».

Проте нещодавно податківці видали нову консультацію з цього питання, де вони говорять, що при співпраці з NovaPay потрібен РРО. Ми коментували її тут.

Нажаль, однозначного висновку немає і ми можемо сказати тільки те, що тим СГ, хто торгує за допомогою «Нової пошти», треба прийняти рішення вже зараз: або почати проводити такі операції через РРО/ПРРО, або готуватися до захисту при податкових перевірках, або замовити власну ІПК, у якій докладно описати саме свій порядок продажу товарів за допомогою пошти.

По-друге, оскільки сам продавець не проводить розрахунки з покупцем, у нього не виникає розрахункова операція у розумінні визначення у ст. 2 Закону про РРО. Тому не можна відповісти на питання, коли формувати чек РРО – адже такого моменту у продавця просто немає. Чек РРО повинна видати та компанія, яка приймає платіж, в момент приймання платежу – див. абзац 1 ст. 3 Закону про РРО у комплексі з визначенням розрахункової операцій у ст. 2 Закону про РРО.

Щодо форми оплати нагадаємо, що визначення готівкових розрахунків наведено у пп. 5 п. 3 Положенні №148 – це, зокрема, платежі готівкою суб'єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги). У свою чергу, готівка – це грошові знаки національної валюти України (банкноти і монети, у тому числі розмінні, обігові, пам'ятні банкноти та монети, які є платіжними засобами) – пп. 3 п. 3 Положення №148. Тож в даному випадку готівковими розрахунками будуть тільки такі розрахунки, за якими сам СГ отримав від покупця банкноти і монети. Всі інші розрахунки, за якими кошти надходять на рахунок СГ, є безготівковими.

Додатково читайте тут>>

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Документообіг на АЗС
    Підприємство планує відкрити АЗС для роздрібної торгівлі ДП та бензином. Зареєстровано один акцизний склад, має ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, три ПРК та два РРО, один з яких вмонтований в термінал самообслуговування. На зміні працює один оператор-касир. Які звіти, журнали мають вестися на АЗС? Чи потрібно складати форму №17-НП (змінний звіт) за кожним РРО, чи можна складати його в цілому по АЗС? Чи можна вести журнал обліку надходження пального на АЗС один на весь склад без розбивки в розрізі РРО?
    17.05.202416
  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20249702
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202454
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 483
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024116