• Посилання скопійовано

Які критерії готової продукції власного виробництва для цілей Закону про РРО?

Підприємство продає продукцію, виготовлену на давальницьких умовах. Під час переробки сировини з кодом УКТ ЗЕД 4401 продукція має код УКТ ЗЕД 4407, 4409, а під час переробки сировини з кодом 4407 - продукція теж може мати такий ж код. За якими критеріями визначити, чи торгує підприємство власною продукцією з метою звільнення від застосування РРО?

Мін’юст ще в листі від 15.05.2015 р. № 490-0-2-15/8.1 роз’ясняв поняття «продукція власного виробництва» для цілей Закону про РРО. Ми коментували цей лист тут>>

Мін’юст радить враховувати такі поняття, як:

Окрім того, виходячи із тлумачення слова "повний", у контексті запитуваного поняття це цілісний, спільний для всіх, увесь, являє собою внутрішню єдність.

На нашу думку, процес виготовлення продукції на давальницьких умовах теж вважається виробничою діяльністю, а така продукція теж є готовою продукцією для сторони – замовника, давальця сировини. Більш докладно про облік давальницького процесу – тут. У цій статті показано, що облік виготовлення продукції на давальницьких умовах ведеться на рахунку 23 «Виробництво», а готова продукція оприбутковується на рахунок 26 «Готова продукція».

Для цілей бухобліку готова продукція визначена у п. 6 П(С)БО 9:  вона має бути виготовлена на підприємстві, в установі, призначена для продажу і відповідати технічним та якісним характеристикам, передбаченим договором або іншим нормативно-правовим актом.

Також існують критерії достатньої переробки товару, які застосовуються для визначення країни походження товару – вони визначені Переліком № 1765.

У п. 1 Переліку № 1765 визначено, що виробництво (виготовлення або переробка) товарів включає в себе будь-який вид обробки, складання або виробничих операцій. Методи отримання товарів включають в себе виробництво, виготовлення, переробку, відгодовування, вирощування, розведення, розробку надр та видобування корисних копалин, рибальство, мисливство, хутровий промисел, збір, складання та збирання. Для лісоматеріалів такими процесами можуть бути стругання, розпилювання, шліфування тощо.

Отже, з вищенаведеного можна зробити такі висновки:

  • Зміна або збереження коду УКТ ЗЕД для сировини та продукції з цієї сировини ще не є достатнім критерієм продукції власного виробництва. Як сировина, так і продукція з неї  можуть мати одинаковий код УКТ ЗЕД. Наприклад, до коду 4407 може належати як сировина (нестругані лісоматеріали без торцевих з’єднань), так і продукція з них – стругані лісоматеріали з торцевими з’єднаннями);
  • Обов’язкова наявність процесу виробництва. Давальницька схема також належить до виробничих процесів;
  • У процесі виробництва повинна бути отримана готова продукція, яка має інші характеристики та призначення, ніж сировина для неї. Продукція повинна відповідати технічним та якісним характеристикам, передбаченим договором з покупцем або іншим нормативно-правовим актом (державним стандартам тощо). Тобто покупець зацікавлений у придбанні саме готової продукції з певними характеристиками, він не бажає придбавати сировину замість продукції з неї. На відміну від продукції, сировина таким характеристикам не відповідає і призначається для переробки на готову продукцію.

За сукупності таких умов, як наявність процесу виробництва (в тому числі давальницького), достатньої перробки та відповідності саме готової продукції (а не сировини) вимогам, передбаченим договором або нормативно-правовим актом, можна говорити про те, що підприємство продає саме готову продукцію власного виробнитцва і на цій підставі воно може не застосовувати РРО.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Документообіг на АЗС
    Підприємство планує відкрити АЗС для роздрібної торгівлі ДП та бензином. Зареєстровано один акцизний склад, має ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, три ПРК та два РРО, один з яких вмонтований в термінал самообслуговування. На зміні працює один оператор-касир. Які звіти, журнали мають вестися на АЗС? Чи потрібно складати форму №17-НП (змінний звіт) за кожним РРО, чи можна складати його в цілому по АЗС? Чи можна вести журнал обліку надходження пального на АЗС один на весь склад без розбивки в розрізі РРО?
    17.05.202417
  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20249792
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202454
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 485
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024116