• Посилання скопійовано

Підприємець отримує валютні надходження: як оподатковувати?

Підприємець - платник єдиного податку 3 групи надає послуги з розробки програмного забезпечення нерезиденту. Щомісячно нерезидент проводить оплату за фактично надані послуги, що погоджуються між сторонами двостороннім актом. Оплата здійснюється SWIFT-платежем. Яка сума повинна оподатковуватись підприємцем?

Запитання: Фізична особа-підприємець (система оподаткування - єдиний податок, 3-я група, 4% без ПДВ) надає послуги з розробки програмного забезпечення нерезиденту. Щомісячно нерезидент проводить оплату за фактично надані послуги, що погоджуються між сторонами двостороннім актом згідно існуючого Договору між Сторонами. Оплату нерезидент здійснює SWIFT-платежем. Наприклад, маємо дані в числах:

1. Погоджено/підписано двосторонній акт - 700 долл. США;

2. Послуги банка-нерезидента за SWIFT-переказ - 30 долл. США - 670долл.США (700-30);

3. Отримано дохід на розрахунковий рахунок ФОП - 670 долл. США (700-30);

4. В основному Договорі є прописаний пункт, що комісія банків-кореспондентів вираховується з рахунку одержувача.

Яка сума повинна оподатковуватись ФОП - 700 чи 670?

Відповідь: Згідно з п.292.1 ПКУ, доходом платника єдиного податку  для фізичної особи - підприємця  є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПКУ, а саме вартість безоплатно отриманих товарів, а також(для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ) сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.


При цьому дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п.292.5 ПКУ), а датою отримання доходу платником єдиного податку, згідно з п.292.6 ПКУ, є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Таким чином, доходом ФОП-платника єдиного податку буде сума, фактично отримана ним на валютний рахунок (тобто за прикладом 670 долл. США), та перерахована в гривні за офіційним курсом НБУ на дату такого отримання. Зазначена гривнева сумма і має оподатковуватись єдиним податком 4%.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»