• Посилання скопійовано

Яких працівників потрібно ознайомлювати з правилами військового обліку працівників?

Пунктом 34 Порядку № 1487 передбачено доведення до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття їх на роботу (навчання). Ознайомлювати з правилами військового обліку потрібно лише тих працівників, які прийняті після 05.01.2023 (тобто з дня набрання чинності Порядком № 1487), а вже працюючих станом на 05.01.2023 – не потрібно?

Відповідно до п. 34 Порядку №1487 з метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють, зокрема, але не викдючно доведення до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу (навчання).

Отже, під час прийняття на роботу під особистий підпис слід довести до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правила військового обліку.

Для ознайомлення рекомендується скласти документ, відповідно до якого відповідальна особа буде ознайомлювати новоприйнятих працівників. Форма такого документузаконодавчо не визначена, тож це може бути журнал, аркуш доведення, лист ознайомлення тощо – тобто на розсуд роботодавця.

А самі Правила військового обліку, які потрібно доводитипризовникам, військовозобов’язаним та резервістам містяться в додатку 2 до Порядку №1487, вони є загальними для всіх, тому окремо затверджувати їх наказом не потрібно.

Таким чином, ознайомлювати з правилами військового обліку потрібно лише працівників (які належать до призовників, військовозобов’язаних та резервістів), які прийняті з 05.01.2023 р., тобто після набрання чинності Порядком №1487. 

Щодо працівників, які вже працювали на підприємстві, до дати набрання чинності Порядком №1487, відсутня вимогащодо їх ознайомлення з правилами військового обліку під підпис. Проте роботодавцю потрібно виготовити правила військового обліку друкарським способом і вивісити їх на видному місці в загальнодоступних приміщеннях, як того вимагає п. 19 Порядку № 1487. Оскільки призовники, військовозобов’язані та резервісти, винні в порушенні вимог правил військового обліку, нестимуть адміністративнувідповідальність (п. 3 Правил військового обліку (додаток 2 Порядку №1487)).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202417
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024108
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024493