• Посилання скопійовано

Переведення працівника до іншого підрозділу: як показати в додатку Д5?

Працівника перевели з надомної роботи на роботу в офісі. Чи треба це відображати в додатку Д5 до об'єднаної звітності? Якщо у підприємства є структурні підрозділи і працівника переводять з головного офісу у такий підрозділ, чи треба це відображати у додатку Д5?

Якщо працівник з надомної роботи переводиться на роботу в офісі в межах головного підприємства, де він і числився до того, це в додатку Д5 показувати не треба. 

А ось переведення з головного офісу до іншого структурного підрозділу - так, в додатку Д5 відображається. Для цього передбачено графу 12 цього додатку. 

В опису складання додатку Д5 в Порядку Мінфіну №4 говориться, що: 

  • Д5 до Розрахунку подається платником єдиного внеску, якщо протягом звітного періоду, зокрема, відбувається переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду, або роботу у того самого платника єдиного внеску;
  • в графі 12 Д5 зазначається (1 - так, 0 - ні) у разі переведення, призначення застрахованої особи на іншу посаду або роботу, переміщення до іншого підрозділу. 

При цьому не вказується, а як зазначити, куди саме, у який підрозділ переведено такого працівника. Якщо із назвою посадою це очевидно - зазначається назва посади, на яку працівника переведено, - то для назви підрозділу, куди переводиться працівник (як, власне, і до якого підрозділу він брався на роботу до цього), в формі додатку Д5 окремої графи не передбачено. 

На нашу думку, таку інформацію, все ж таки, варто вказати. Адже на сьогодні інформація з додатку Д5 є електронним аналогом трудової книжки. А в ній назва підрозділу, до якого береться або переводиться працівник, зазначалася обов'язково (зараз запис про таке переведення до паперової трудової книжки вноситься лише на вимогу працівника). 

Так, у пп. 2.14 Інструкції  говориться: у графі 3 пишеться "Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Переведення працівника на іншу постійну роботу на тому ж підприємстві оформлюється в такому ж порядку, як і прийняття на роботу. 

Тому в додатку Д5 назву структурного підрозділу можна вказати теж в графі 15 "Назва посади". Щодо заповнення якої у опису Д5 зазначено, що назва посади має відповідати запису у трудовій книжці. Тобто, варто вказати і назву посади, за якою працівник буде працювати у структурному підрозділі, і назву самого структурного підрозділу.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Як нарахувати лікарняні після відпустки для догляду за дитиною?
    Працівниця працює в компанії з 2017 року, в 2021 році пішла в відпустку по вагітності та пологах, потім у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. 12.03.2024 р. вийшла на роботу. З 09.04 по 12.04 була на лікарняному. Загальний страховий стаж - 19 років. Як розраховується середньоденна зарплата для нарахування лікарняних - за фактично відпрацьований час 12.03-08.04.2024 р. чи із розрахунку МЗП - 8000/30,44?
    08.05.202426
  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024382
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202431
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202434
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202476