• Посилання скопійовано

На прохання працівника-інваліда йому зобов'язані встановити неповний робочий день та створити пільгові умови праці

Який норматив робочих місць та особливості працевлаштування інвалідів?

Стаття 19 Закону №875-1 для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, що використовують найману працю, встановлює норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працюють від 8 до 25 осіб, — у кількості одного робочого місця.

--------------1-------------

Закон України від 21.03.91 р. №875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

----------------------------------

Порядок розрахунку середньооблікової чисельності штатних працівників, необхідної для визначення кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, визначено п. 3.2 Інструкції №286-2.

-----------------2----------------------

Наказ Держкомстату від 28.09.2005 р. №286 «Про затвердження Інструкції зі статистики кількості працівників».

----------------------------------------


 При розрахунку кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів у відсотковому відношенні від середньооблікової чисельності працівників отриманий результат округлюється до цілого числа. Таким чином, якщо на підприємстві середньооблікова чисельність штатних працівників становить до 28 осіб, норматив дорівнює одиниці (28 х 0,04 = 1,12, після округлення отримуємо 1).

Порядок обчислення середньооблікової чисельності застосовується і при розрахунку кількості працюючих інвалідів у рахунок виконання нормативу. Наприклад, якщо для виконання нормативу підприємство повинне працевлаштувати одного інваліда, то воно може взяти на роботу одного інваліда на 12 календарних місяців (можна і не на повну ставку) або трьох інвалідів, один із яких працюватиме на підприємстві, наприклад, 2 місяці, другий — 4, третій — 6 місяців.

Відповідно до ст. 19 Закону №875, підприємства самостійно або за допомогою районного центру зайнятості здійснюють працевлаштування інвалідів на створені згідно з нормативом робочі місця. Підприємство звертається із заявками до районних центрів зайнятості для пошуку інвалідів на вакансію.

Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 172 КЗпП для таких працівників на їхнє прохання може бути встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень і створено пільгові умови праці. Мало того, якщо індивідуальною програмою інваліда це передбачено, роботодавець просто зобов'язаний створити такі умови. Сутність неповного робочого часу в тому, що працівник працює менше за звичайну тривалість робочого часу і при цьому оплата його праці здійснюється пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. Усе залежить від домовленості між роботодавцем і працівником-інвалідом. Так, це можуть бути і дві години на день, і дві години на тиждень.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»