• Посилання скопійовано

Повідомлення ДПС про оформлення цивільно-правового договору

Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття на роботу за новою формою, якщо працівник виконує роботу за договором цивільно-правового характеру? Які штрафні санкції передбаченні за неподання повідомлення в період дії воєнного стану?

Як відомо, з 1 січня 2022 року почала діяти нова форма «Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту». Через що у бухгалтерів виникає питання про інформування податкової при укладанні з фізособами договорів ЦПХ, оскільки в повідомленні з’явилася нова категорія 4 – працівники на підставі цивільно-правових договорів.

Тож розберемося, чи потрібно все ж таки подавати повідомлення за ЦПД.

Подавати повідомлення зобов’язані:

  • роботодавці на працівника, який не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом та повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу (ч. 4 ст. 24 КЗпП);
  • резидент «Дія. Сіті» на гіг-спеціаліста резидента  «Дія. Сіті» до початку виконання робіт (надання послуг) повідомляється ДПС про укладення гіг-контракту (ч. 1 ст. 23 Закону №1667).

Порядком №413 установлено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента «Дія. Сіті».

Проаналізувавши Порядок №413, КЗпП та Закон №1667, робимо висновок, що у роботодавця відсутній обов’язок щодо інформування ДПС про укладання ЦПД з фізособами. Оскільки, у повідомленні зазначається інформація про укладені трудові договори, а укладення договорів цивільно-правового характеру не регулюється ст. 24 КЗпП (вони регулюються ЦКУ), внаслідок чого повідомлення про прийняття працівника на роботу за цивільно-правовою угодою не подається. А якщо обов’язок відсутній, то й відповідальності за неподання повідомлення не має.

Аналогічний висновок зазначено у листі Мінекономіки від 21.01.2022 р. №4711-06/3082-07, який ми розмістили тут.

У випадку, якщо роботодавець є дуже обережним, то подати повідомлення звісно можна, зазначивши в графі 9 договір дату та номер ЦПХ. За несвоєчасне подання повідомлення під час воєнного стану штраф, передбачений за абз. 8 п. 2 ст. 265 КЗпП, не застосовуватиметься. Про це також зазначено у листі Держпраці від 28.03.2022 р. № 1340/4/4.1-ЗВ-22 та про це ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»