• Посилання скопійовано

Відхилена платіжка банком: чи є це порушенням строків розрахунку при звільненні?

Працівник звільнився 31.05. Зарплату та компенсацію було відправлено 31.05, всі накази і трудова підписані та видані. Зарплата списалася. Компенсація була відхилена банком (не вказаний місяць виплати), помітили це 02.06. Відразу виправили та провели. Чи є це порушенням строків розрахунків? Можливо, працівник може написати заяву на виплату 02.06?

Так, в зазначеній ситуації є порушення ст. 116 КЗпП про виплату працівникові належних сум при звільненні в день звільнення і непроведений банком вчасно помилковий платіж не буде виправданням. Відтермінувати строки виплати розрахунку за заявою працівника – означає свідоме порушення вказаної статті.

В разі невиплати належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП та при відсутності спору середній заробіток працівнику виплачується за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Це виходить із ст. 117 КЗпП.

Сам же середній заробіток розраховується за Порядком № 100 виходячи з виплат за 2 календарні місяці перед звільненням. Приклад розрахунку середньої можна переглянути тут.

Отже, відповідальності можна уникнути, якщо виплатити компенсацію до дня перевірки (це те, що було зроблено) та потрібно ще нарахувати та виплатити середній заробіток відповідно до ст. 117 КЗпП (в даному випадку середня буде за один робочий день).

За дане порушення (порушення інших вимог законодавства про працю) передбачена фінансова роботодавець несе відповідальність у розмірі 1 МЗП за кожне порушення, вчинене уперше та 2 МЗП — за порушення, допущене повторно протягом року з дня виявлення порушення (абз. 9, 10 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Крім того, передбачена адміністративна відповідальність, якою на посадових осіб накладається адмінштраф за ч. 1, 2 ст. 41 КпАП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    Сьогодні 12:016
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    Сьогодні 11:0713
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024107
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024489