• Посилання скопійовано

Договор поручения с иностранной компанией: курсовые разницы

Предприятие работает по договору поручения с иностранной компанией. От имени и за счет этой компании предприятие заключает договора, а так же производит расчеты за услуги. Считается ли доходами и расходами предприятия курсовая разница между датой подписания акта и датой фактического получения денег?

Вопрос: Предприятие работает по договору поручения с иностранной компанией. От имени и за счет этой иностранной компании предприятие заключает договора, а так же производит расчеты за услуги. Расчеты производятся в гривне (так как на территории Украины без лицензии НБУ нельзя рассчитываться валютой), а акты выполненных работ по договору поручения выставляются к возмещению в валюте по курсу НБУ на конец месяца. Считается ли доходами и расходами украинского предприятия курсовая разница между датой подписания акта и датой фактического получения денег?

Ответ: В соответствии с п. 8 П(С)БУ 21 «Влияние изменений валютных курсов» курсовые разницы по монетарным статьям в иностранной валюте определяются на дату осуществления хозяйственной операции и на дату баланса. Напомним, что монетарные статьи – это статьи баланса о денежных средствах, а также о таких активах и обязательствах, которые будут получены или уплачены в фиксированной сумме денег либо их эквивалентов.


То есть при изменении курса валюты на дату оплаты необходимо начислить курсовые разницы (сравнивается курс на дату акта и на дату оплаты).

Однако валютой договора и валютой платежа по условиям вопроса является гривня. Соответственно и обязательства, которые должны быть погашены по условиям договора должны быть зафиксированы в гривне. 

Таким образом, вы фиксируете  гривневую сумму по акту исходя из курса НБУ на конец месяца, затем эта сумма погашается также в гривне, при этом никаких курсовых разниц от перерасчета  возникать не должно.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • На яку дату починати дисконтувати довгострокову позику?
    Юрособа має заборгованість за позикою від нерезидента, строк якої закінчився 31.12.2022 р. Укладена 31.12.2022 р. додаткова угода на продовження строку на 5 років, з погашенням платежів рівними частинами та відсотків поквартально, яка зареєтрована в НБУ 25.08.2023 р. На яку дату визнавати заборгованість довгостроковою та брати ставку для дисконтування — на 01.01.2023 р. чи на 25.08.2023 р.?
    06.12.2023236
  • Переведення боргу за валютним кредитом
    Підприємство "А" за кредитним договором з банком отримало кредит в іноземній валюті. Зараз укладається тристоронній договір про переведення боргу на підприємство "Б". Чи будуть фінвитрати та курсові різниці, що виникатимуть у "В", його витратами? Чи необхідно "А" та "Б" доводити ділову мету укладення договору переведення боргу?
    28.11.202397
  • Чи можна у 2023 році повернути невикористаний валютний грант?
    Громадська організація отримала грант в іноземній валюті. Валюта була продана в повному обсязі. До закінчення гранту договір було припинено, тому ГО необхідно повернути невикористаний залишок коштів. Чи є правові підстави для купівлі валюти та повернення коштів у валюті грантодавцю на сьогоднішній день?
    13.09.202386
  • Валютний облік у ФОПа: надання приміщень в оренду нерезидентам за валюту
    ФОП – платник ЄП ІІІ групи надає приміщення в оренду нерезидентам. Оплату отримує у валюті на валютний рахунок. Як вести облік доходів ФОПа у валюті? Як враховувати курсові різниці, якщо курси різні на дату виставлення акту про оренду приміщення та на дату отримання оплати? Якими проведеннями закривати рахунки 36, 70, 312 та 333 на різниці, які виникають через зміну валютних курсів?
    10.08.202398
  • Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали?
    Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали в декларації про майновий стан та доходи?
    06.07.202355