• Посилання скопійовано

У яких випадках слід з 01.08.2022 р. переходити на е-ТТН?

Підприємство займається оптовою торгівлею алкогольних та безалкогольних напоїв, реалізуючи їх як юрособам, так і ФОП. У яких випадках потрібно з 01.08.2022 р. переходити на е-ТТН?

Інформацію щодо впровадження е-ТТН, які плануються в 2022 році, ми наводили тут, тут, тут.

Наприклад, тут наводилися такі тези:

  • з 1 серпня 2022 року обов’язковими е-ТТН стануть для бізнесу, який перевозить товари загальної групи, і де отримувачем товару є юридична особа;
  • щодо запуску е-ТТН для спеціальних груп товарів, зокрема спирту та алкогольних напоїв, нафтопродуктів, хліба, молока, то у планах він відбудеться не раніше 2023 року.

З огляду на цю інформацію, підприємству потрібно буде переходити на е-ТТН тільки у разі перевезення безалкогольних напоїв юридичним особам.

Але наведена інформація – це тільки те, що заплановано до впровадження. На сьогодні немає нормативного документа, яким затверджено такий порядок.

І чи буде фактично запроваджено саме така процедура – достеменно невідомо.

На сьогодні є тільки Законопроєкт №6534, який надано для ознайомлення в Комітет ВРУ з питань транспорту та інфраструктури.

І в зазначеному законопроекті наведено інші особливості, аніж ті, які ми описали в наведених вище тезах.

Наприклад, в законопроекті зазначено, що внутрішні вантажні перевезення можуть здійснюватися без оформлення е-ТТН у разі перевезення вантажів фізичними особами тощо.

Там же зазначено, що е-ТТН запроваджується з 01.08.2022 р., окрім вантажних перевезень окремих видів вантажів, перелік яких має затвердити Мінінфраструктури, перевезення яких оформлятимуться е-ТТН починаючи з 01.01.2023 р.

Але повторимося ще раз – це тільки законопроєкт.

Який у підсумку приймуть закон – доведеться почекати.

Таким чином, відповідь на розглядуване запитання така. На сьогодні відсутні чинні нормативні документи, які регламентують особливості запровадження е-ТТН з 01.08.2022 р.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Підприємство використовує орендовані та власні авто: коли потрібна ТТН, а коли - подорожній лист?
    Виробниче підприємство у госпдіяльності використовує орендовані вантажні та легкові авто як для власних потреб, так і для перевезень ТМЦ стороннім організаціям. Які реквізити є обов’язковими для подорожнього листа? Чи обов’язково має бути підпис та печатка контрагента на ТТН та подорожньому листі? Хто може проводити медичний та технічний контроль? Які штрафні санкції за відсутності посади механіка та медсестри?
    07.05.20241 9611
  • Що робити, якщо перевізник на заміну CMR надав етикетку?
    Підприємство від перевізника отримало транспортну етикетку на міжнародне перевезення, а не CMR. В етикетці зазначено вантаж, маршрут та немає печатки перевізника. Чи достатньо такої етикетки для документального підтвердження міжнародного перевезення вантажу?
    16.02.2024311
  • Винаймання будинку у фізособи для проживання у відрядженні: підтвердні документи
    Працівники, перебуваючи у довготривалому відрядженні, орендують будинок для проживання у приватної особи (не готель, не ФОП). Які необхідно отримати документи, що підтвердять факт проживання?
    14.02.2024587
  • Оформлення CMR при мультимодальних перевезеннях
    ФОП-перевізник отримав від замовника вантаж із залізничного вагону у Львові і перевіз до Житомира. Вантаж розмитнюватиметься у Києві. Замовник оформив перевезення CMR, а не ТТН, де завантаження і розвантаження в Україні. На його погляд, це мультимодальне перевезення, яке оформляється CMR, а не ТТН. Це правильно? Як оформляти CMR?
    13.02.2024100
  • Виправлення помилок в первинних документах, створених в паперовій формі
    Благодійна організація надала благодійну допомогу (генератори) бюджетній установі. В акті приймання-передачі виявлено невідповідність, зокрема, неправильно вказано ціну. Бюджетна установа вже відзвітувала. Як виправити помилку в первинному документі? Які дані відобразити у звіті: з урахуванням виявленої помилки чи без?
    31.01.2024137