• Посилання скопійовано

В якому відмінку заповнювати касові документи?

В якому відмінку заповнювати графу ПІБ у прибутковому та видатковому касовому ордері?

Відповідно до п. 1.3 Наказу №88 усі первинні документи, облікові регістри, бухгалтерська та інша звітність повинні складатись українською мовою. Своєю чергою, неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

При цьому, Положенням №148 наведено лише основні правила заповнення касових документів та окремі випадки. Прямо роз’яснень щодо відмінка прізвища, який повинен використовуватись при заповненні касових документів законодавством не передбачено. Тому в зазначеній ситуації необхідно виходити з форми відповідного касового документа та правил української мови.

Прибутковий касовий ордер

У графі «Прийнято від» вказується ПІБ особи, від якої фактично отримано грошові кошти. Така інформація вказується у родовому відмінку (від кого?).

Тобто: «Прийнято від Іванова Івана Івановича»

Графи «Головний бухгалтер», «одержав касир» та «касир» заповнюються у називному відмінку.

Видатковий касовий ордер

У графі «Видати» вказується ПІБ особи, якій належить видати кошти за ВКО у давальному відмінку (кому?).

Тобто: «Видати Іванову Івану Івановичу».

Графи «Керівник», «Головний бухгалтер», «Одержав», «Видав касир» заповнюються у називному відмінку відповідно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Оформлення резерву сумнівних боргів
    Як можна документально оформити створення резерву сумнівних боргів, використання такого резерву?
    20.05.2024145
  • Підприємство використовує орендовані та власні авто: коли потрібна ТТН, а коли - подорожній лист?
    Виробниче підприємство у госпдіяльності використовує орендовані вантажні та легкові авто як для власних потреб, так і для перевезень ТМЦ стороннім організаціям. Які реквізити є обов’язковими для подорожнього листа? Чи обов’язково має бути підпис та печатка контрагента на ТТН та подорожньому листі? Хто може проводити медичний та технічний контроль? Які штрафні санкції за відсутності посади механіка та медсестри?
    07.05.20241 9931
  • Що робити, якщо перевізник на заміну CMR надав етикетку?
    Підприємство від перевізника отримало транспортну етикетку на міжнародне перевезення, а не CMR. В етикетці зазначено вантаж, маршрут та немає печатки перевізника. Чи достатньо такої етикетки для документального підтвердження міжнародного перевезення вантажу?
    16.02.2024311
  • Винаймання будинку у фізособи для проживання у відрядженні: підтвердні документи
    Працівники, перебуваючи у довготривалому відрядженні, орендують будинок для проживання у приватної особи (не готель, не ФОП). Які необхідно отримати документи, що підтвердять факт проживання?
    14.02.2024587
  • Оформлення CMR при мультимодальних перевезеннях
    ФОП-перевізник отримав від замовника вантаж із залізничного вагону у Львові і перевіз до Житомира. Вантаж розмитнюватиметься у Києві. Замовник оформив перевезення CMR, а не ТТН, де завантаження і розвантаження в Україні. На його погляд, це мультимодальне перевезення, яке оформляється CMR, а не ТТН. Це правильно? Як оформляти CMR?
    13.02.2024101