• Посилання скопійовано

Придбання спецодягу працівником: облік та наслідки

Працівник при звільнені вирішив придбати спецодяг, написавши заяву. Як утримати суму залишкової вартості одягу із його зарплати? Якими документами та проведеннями це відобразити? Які є податкові наслідки?

ПДФО

Працівник, який придбаватиме у свого роботодавця виданий раніше спецодяг, не отримує від цього жодного доходу. Тож вартість спецодягу не є об’єктом оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

 

ПДВ

Якщо продаж спецодягу працівнику відбудеться, то його вартість прирівнюється до договірної вартості при продажу, а база оподаткування визначається за загальними правилами – за договірною вартістю, але не нижче залишкової вартості спецодягу, який обліковувався як МНМА. Якщо залишкова вартість МНМА дорівює нулю (тобто повністю нарахований знос), то ПДВ нараховується на ту вартість, за якою одяг продається працівнику.

 

Облік

Проведення:

  • Дт 661 Кт 712 – утримано вартість спецодягу із останньої зарплати перед звільненням;
  • Дт 712 Кт 641/ПДВ – нараховано податкові зобов’язання з ПДВ;
  • Дт 132 Кт 112 – списано спецодяг з балансу (якщо він  був на балансі як МНМА).

 

Документальне оформлення

Для документального оформлення продажу спецодягу однієї заяви працівника, який звільняється, недостатньо. Прийняте рішення роботодавцем про продаж спецодягу працівнику має бути зафіксовано в наказі. Працівнику, як покупцю видається рахунок для оплати, пізніше видається видаткова накладна. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Отримали аркуш коригування до МД: як відобразити в обліку?
    ТОВ отримало аркуш коригування до МД, на збільшення ПДВ. Як відобразити таку операцію в обліку?
    08.05.202413
  • Чи можна визнати податковий кредит з ПДВ у першому кварталі, а відповідні витрати в бухобліку – в четвертому?
    Щоб не показувати збитки у 1 кварталі 2024 р., акти виконаних робіт березня підприємтво перенесло на 39 рахунок. Податкові накладні за цими актами були відображені в декларації з ПДВ згідно з датою актів у березні 2024 р. Чи є ризик, що цей податковий кредит не визнають під час перевірки, якщо витрати будуть відображені у 4 кварталі 2024 р., або ці послуги не будуть відображені, як витрати, а списані на 44 рахунок (тобто за рахунок прибутку)?
    07.05.202451
  • ГО фінансує розробки, які проводить ТОВ: який бухоблік витрат та результатів такої співпраці?
    ТОВ уклало договір на виконання дослідно-конструкторських та технологічних робіт з громадською організацією (ГО). ГО передає ТОВ матеріали, інструменти та сплачує за розробку, при цьому результати роботи залишаються у виконавця. Виконавець згідно з проведеною розробкою зробив конструкторську документацію та отримав технічні умови (ТУ), які належать виконавцю. Як обліковувати ТМЦ (матеріали та інструменти) у ТОВ та результати виконаних робіт – конструкторську документацію, ТУ, дослідні моделі виробів?
    07.05.202411
  • Курсові різниці при отриманні та оплаті послуг Google
    Між ТОВ та компанією Google укладено договір з надання послуг (надання інтернет-платформи). ТОВ має корпоративну гривневу картку. Нарахування за послуги компанією Google проводяться щомісяця 1 числа у валюті USD. Списання коштів за послуги з корпоративної картки проводяться у гривні щомісяця до 5 числа. Наприклад: 01.01.2024 р. - нарахування за послуги компанією Google за січень 2024 р. – 84,29 USD, а 04.04.2024 р. – списання оплати за послуги за січень 2024 з корпоративної картки – 3245,17 грн. який бухоблік?
    07.05.202424
  • Чи дисконтувати заборгованість, яка щорічно подовжується?
    Підприємство – резидент України отримало від нерезидента в 2019 році позику на один рік, яку потім щорічно подовжували, і яку планується повернути в 2024 році. Чи вважається заборгованість за такою позикою довгостроковою і чи слід її дисконтувати?
    06.05.202473