• Посилання скопійовано

Вплив на фінрезультат до оподаткування сплачених за рішенням суду коштів

ТОВ, мікропідприємство, що не застосовує податкові різниці, здійснює діяльність страхового агента. За судовим позовом має відшкодувати завдану шкоду страхового відшкодування, пені та судового збору. Як обліковувати такі суми? Чи потрібно збільшувати фінрезультат до оподаткування?

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МФСЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Разом з цим, платники податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує сорока мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Отже, якщо платник податку прийняв відповідне рішення про незастосування податкових різниць, то сплачена за рішенням суду сума коштів враховується при визначенні об’єкту оподаткування лише за правилами бухгалтерського обліку.

Своєю чергою, згідно з п. 5 та 6 П(С)БО 16 витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань.

Витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

Як передбачено п. 20 П(С)БО 16 до інших операційних витрат включаються, зокрема, визнані штрафи, пеня, неустойка.

Таким чином, до складу інших операційних витрат (субрахунок 949) підприємства відповідача потраплять всі сплачені за рішенням суду кошти – страхове відшкодування (60 тис. грн), пеня (39,65 грн) та судовий збір (2102 грн). Ці витрати відповідно вплинуть на зменшення фінрезультату і, відповідно, фінрезультату до оподаткування без його подальшого коригування.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»