• Посилання скопійовано

За якою датою складати акцизну накладну при списанні пального для власних потреб

Підприємство займається вантажними перевезеннями, а також оптовим продажем пального. На яку дату потрібно складати акцизну накладну при списанні пального для власних потреб?

Нагадаємо, що відповідно до пп. 213.1.12 ПКУ об'єктами оподаткування є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

  • отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
  • ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;
  • вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 213.1.1 цього пункту, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Нещодавно ДФС розглянула питання щодо оподаткування акцизним податком операції з використання пального для власних потреб  у листі від 24.03.2016 р. №6497/6/99-99-19-03-03-15.

У ньому податківці приходять до такого висновку: "Товариство на всі обсяги витраченого пального (у т. ч. реалізованого (переданого підрядникам для виконання робіт/надання послуг із збирання врожаю Товариства, використаного для власних виробничих потреб Товариства) зобов'язане складати в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого (витраченого) пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Такий облік отриманого та витраченого (реалізованого) пального ведеться з метою виявлення об'єкта оподаткування акцизним податком, а саме: обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим.

При цьому якщо обсяги реалізованого (витраченого) пального не перевищують обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку, за які сплачено акцизний податок, то у Товариства не виникатиме об'єкта оподаткування відповідно до пп. 213.1.12 ПКУ".

Але у висновку не вказано, за якою датою виникає обов’язок складати акцизну накладну при використанні пального за власною потребою.

Зазначимо, що порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального затверджено Наказом Мінфіну від 25.02.2016 р. № 218. Відповідно до п. 1 розд. ІІ акцизна накладна складається при кожній повній або частковій операції з реалізації пального. 

На жаль, в цій нормі  не деталізовано, що є датою складання акцизної накладної для використання придбаного пального для власного споживання. Але, якщо виходити із фрази «при кожній повній або частковій операції з реалізації пального», то складати акцизну накладну на пальне, використане для власних потреб слід датою складання первісного документу про таке використання (видаткової накладної, акту про списання пального, шляхового листа тощо).

Звертаємо увагу, що акцизна накладна, складена на пальне, використане для власного споживання, залишається у власника такого пального. У верхній лівій частині такої акцизної накладної зазначається тип причини 3 - пальне відвантажено з метою власного споживання.

Відповідно до п. 5 розд. ІІ Порядку до акцизної накладної вноситься інформація за кожним кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД. При цьому на кожен окремий код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД складається окрема акцизна накладна.

Вступна частина акцизної накладної заповнюється в порядку, визначеному у розділі І та пунктах 1-5 розділу ІІ цього Порядку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»