• Посилання скопійовано

Яка форма розрахунку у разі придбання продавцем роздрібної торгівлі алкоголю та тютюну оптом?

ФОП придбаває алкогольні напої та тютюн оптом. Як з 27.07.2024 р. він має розраховуватись з контрагентами?

З  27 липня 2024 року набрав чинності Закон №3817 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Пунктом 2 розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону № 3817 установлено, що:

Так як Закон №481 не містить вимоги щодо безготівкової форми розрахунку, то положення ст. 19 та ст. 25 Закону №3817 починають діяти з 27.07.2024 р. Тепер СГ при здійсненні діяльності з оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновою сировиною, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, зобов'язані проводити розрахунки виключно у безготівковій формі, в тому числі у випадках, якщо розрахунки проводяться з іншою особою після заміни сторони у зобов'язанні чи при виконанні обов'язку боржника третьою особою.

В свою чергу, відповідно до ст. 1 Закону №3817  оптова торгівля алкогольними напоями та оптова торгівля тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах - діяльність з реалізації власно вироблених, ввезених або придбаних алкогольних напоїв  іншим суб’єктам господарювання та тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що мають ліцензію на право оптової та/або роздрібної торгівлі, іншим суб’єктам господарювання, які не мають ліцензії на право оптової та/або роздрібної торгівлі та використовують їх для виробничих потреб.

Таким чином, тепер з 27.07.2024 р. ФОП придбаваючи алкогольні напої та тютюнові вироби оптом має розраховуватися виключно у безготівковій формі.

***

Також читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Підтвердження прийняття заводських резервуарів в експлуатацію для отримання ліцензії на зберігання пального
    У грудні 2024 р. підприємство звернулося до податкового органу із заявою щодо видачі ліцензії на право зберігання пального. До заяви були подані копії внутрішніх актів введення в експлуатацію основних засобів, складених комісією підприємства під час введення в експлуатацію резервуарів у 2008 р. та 2015 р. За результатами розгляду заяви та доданих документів було прийнято розпорядження про відмову у видачі ліцензії. Причина - до заяви не подані завірені заявником копії документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства. Які саме документи треба було подати для підтвердження прийняття заводських резервуарів в експлуатацію, адже установка резервуарів для зберігання пального проводилась без здійснення будівельних робіт і без улаштування фундаменту?
    12.01.202514
  • Як відобразити повернення алкогольної продукції у звіті № 1-ВП?
    ЮО на загальній системі займається виробництвом пива та оптовим продажем. Є ліцензія на виробництво і ліцензія на оптову торгівлю. У грудні 2024 р. за одним з видів пива і за одним контрагентом повернень було більше ніж реалізації. Як заповнити звіт №1-ВП? Чи можна поставити від’ємне значення в декларації з акцизного податку?
    10.01.20259
  • Продаж ТОВ алкогольних напоїв іншому ТОВ, що не має роздрібної ліцензії
    ТОВ 1 має ліцензію на право оптової торгівлі алкогольних напоїв, яка скоро закінчується і не буде продовженою. ТОВ 1 планує продати партію алкогольних напоїв ТОВ 2, яке не має ліцензії на роздрібний продаж, але планує згодом отримати. До моменту отримання ліцензії партія зберігатиметься на ТОВ 1. Які наслідки?
    10.01.2025114
  • Чи можна анулювати реєстрацію платника акцизу при зменшенні обсягів використання пального?
    У 2024 році ТОВ перевищило критерій обсягу споживання пального 1000 м3, тому стало платником акцизу у жовтні 2024 р. і зареєструвало акцизний склад. Пальне використовується для власних потреб. Чи може ТОВ анулювати реєстрацію платника акцизу у 2025 році? Чи варто це робити, оскільки можливо, що у 2025 році ТОВ теж використає обсяг пального понад 1000 м3 і знову буде зобов’язане реєструватися платником акцизу та реєструвати акцизний склад?
    09.01.202520
  • Чи потрібно доплачувати за алкогольну ліцензію, якщо її дія припадає на 2025 рік?
    Дія ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями припадає на 2024 р. та на 2025 р. Чи треба вносити доплату і отримувати окрему ліцензію на роздрібну торгівлю сидром і перрі?
    06.01.202544