• Посилання скопійовано

Чи потрібно сплачувати акциз при імпорті підакцизного пального у споживчій тарі до 5 л?

Підприємство планує імпортувати товар "Очисник інжектора" з кодом УКТЗЕД 3814 00 90 90. Товар йде в об'ємі кожної окремої пляшечки 300 мл, в упаковці - 24 шт (всього товару буде імпортовано - 6 тон). Чи буде цей товар підакцизним? Чи треба мати якісь особливі (дозвільні) документи на продаж такого товару?

Відповідно до пп. 215.3.4 ПКУ, до підакцизних товарів належать товари з кодом УКТ ЗЕД 3814 00 90 90, але тільки розчинники або розріджувачі на основі метанолу та інші готові суміші на основі метанолу. Якщо товар "Очисник інжектора" з кодом УКТЗЕД 3814 00 90 90 не належить до вказаної номенклатури, то він не є підакцизним товаром і його оподаткування не залежить від об’єму тари, в якій він реалізується. Також не справляється акцизний податок при ввезенні такого товару.

Якщо ж товар "Очисник інжектора" з кодом УКТЗЕД 3814 00 90 90 є розчинником або розріджувачем на основі метанолу, або іншою готовою сумішшю на основі метанолу, він належить до підакцизних товарів. В цьому випадку потрібно звернути увагу на фасування цього товару – в пляшечках об’ємом 300 мл, в упаковці по 24 шт. 

Згідно з пп. 213.1 ПКУ об'єктами оподаткування акцизом є операції з ввезення та реалізації підакцизних товарів, зокрема:

  • З реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
  • ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України.

Відповідно до пп. 14.1.212 ПКУ, не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.

Аналогічного правила для ввезення такого товару ПКУ не містить, тому при ввезенні підакцизного пального на митну територію України у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) справляється акцизний податок на загальних підставах.

При подальшій реалізації підакцизного  товару у такій тарі на митній території України, суб’єкт господарювання не здійснює операції з реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ, відповідно, не є платником акцизного податку з реалізації пального на митній території України, у нього відсутній обов’язок складати акцизні накладні при здійсненні таких операцій. Такий суб’єкт господарювання не є розпорядником акцизного складу і в нього не виникає зобов’язання реєструвати акцизні склади.

Суб’єкти господарювання можуть здійснювати операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) на митній території України пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками, без отримання ліцензій відповідно до вимог Закону №481.

***

Також читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Склад комісії при інвентаризації пального на вимогу ДПС
    За вимогою податкової служби для перевірки ПДВ необхідно провести інвентаризацію палива в єврокубах. На транспортному підприємстві присутні лише власник і директор, бухоблік ведеться на аутсорсингу. Кого включити до складу інвентаризаційної комісії? Які особливості складання наказу про інвентаризацію та інвентаризаційного опису?
    22.11.202410
  • Бармен розбив пляшку з алкоголем: що з акцизом?
    Бармен розбив пляшку шампанського. Чи потрібно дану операцію проводити через РРО? Як вплине списання такої пляшки на акциз?
    21.11.202445
  • Як продати пальне військовій частині з оплатою від благодійного фонду?
    Підприємство веде діяльність з оптової торгівлі пальним і хоче продати пальне військовій частині. Платити за це пальне буде благодійний фонд. Як складати первинні документи в такому разі: видаткову, акцизну та податкову накладні складати на військову часину чи на фонд, який є платником?
    20.11.202417
  • Чи потрібна ліцензія при придбанні алкоголю для виробничих потреб?
    ТОВ є дистриб'ютором підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, отримало лист від покупця з проханням продати 2 літра коньяку для виробничих потреб. Ліцензії на продаж алкоголю покупець не має. Чи можна провести такий продаж?
    20.11.202416
  • Алкоголь придбали, а ліцензії на роздрібну торгівлю немає
    ТОВ – платник ЄП ліцензії на роздрібний продаж алкоголю немає. За замовленням ресторану поставили продукти та вино de la Cruz (УКТ ЗЕД 2204228400). Алкоголь замовили помилково, поверненню товар не підлягає. Чи може ТОВ використати цей алкоголь для приготування страв або реалізувати разово без ліцензії?
    19.11.202429