• Посилання скопійовано

Яке порушення, якщо проскановано штрих-код не тієї марки акцизного податку?

Підприємство продає уроздріб на розлив алкогольні напої (вино). Придбаває у тарі 10 л розливає у пляшки по 1 л і продає. При продажу пляшки 1 л помилково проскановано штрих-код іншої тари. ДПС зафіксувала порушення пп. 14.1.107, п. 226.7 ПКУ. Чи правильні дії ДПС?

Відповідно до пп. 14.1.107 ПКУ, марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, віднесений до документів суворогообліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Відповідно до пп. 226.7 ПКУ, кожна марка акцизного податку на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного податку за одиницю маркованої продукції, крім суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв.

Відповідно до п. 2 розд. ІІ Положення № 13, у фіскальному касовому чеку на товари (послуги) відображається цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

Тут зазначалося, що у рядку 9 «цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої» фіскального касового чека обов’язково відображаються такі реквізити: серія та номер марки акцизного податку.

Тож при продажу вина в чеку РРО потрібно було зазначати серію та номер відповідної марки акцизного податку.

Якщо чек РРО не містить дані про марку акцизного податку, чи містить помилкові дані, на практиці ДПС вважає, що чек РРО не відповідає поняттю розрахункового документа. А відтак вважає, що розрахунковий документ не видано. 

За таке порушення передбачена фінансова санкція у розмірі 100% вартості проданих з порушенням товарів, якщо це перше порушення; 150% вартості проданих з порушенням товарів, якщо це наступне вчинене порушення (див. п. 1 ст. 17 Закону про РРО).

Окрім того, застосовується адмінвідповідальність - штраф на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 2 до 5 НМДГ (від 34 грн до 85 грн) і на посадових осіб – від 5 до 10 НМДГ (від 85 грн до 170 грн).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

 • Протягом якого строку пальне може перебувати в пересувному акцизному складі?
  Протягом якого строку пальне може перебувати в пересувному акцизному складі, якщо воно придбане для перепродажу, а пересувним акцизним складом є бензовоз стороннього\найнятого перевізника? Наприклад, пальне придбали і не встигли зразу перепродати
  08.06.202318
 • Анулювання ліцензії на оптову торгівлю пальним ще не означає анулювання реєстрації СГ платником акцизу
  Чи повинен суб’єкт господарювання повторно реєструватися платником акцизного податку на оптову торгівлю пальним після відновлення раніше анульованої ліцензії?
  31.05.202320
 • Як фізособі-підприємцю імпортувати алкоголь?
  ФОП має ресторан і хоче укласти договір на постачання елітних алкогольних напоїв із-за кордону. На які основні моменти потрібно звернути увагу? Як придбати акцизні марки та промаркувати ними імпортний алкоголь? Чи потрібна ліцензія на імпорт алкоголю? Які особливості імпорту товарів?
  29.05.202324
 • Чи встановлюються МРЦ та чи сплачується акциз 5% з тютюну для кальяну у 2023 році?
  Товариство надає послуги з куріння суміші кальяну, до складу якого входить тютюн для кальяну. Чи потрібно у 2023 році сплачувати з вартості кальяну акцизний податок з роздрібного продажу тютюнових виробів та чи потрібно дотримуватись максимальних роздрібних цін?
  25.05.202328
 • Що робити з мертвими залишками пального в резервуарах на АЗС?
  На АЗС в резервуарі є 1700 л бензину А-92, УКТ ЗЕД - 2710124194 – так званий «мертвий залишок», який вже не можна реалізувати через колонку. Бензин А-92 більше не планується закуповуватись та продаватись. Цей резервуар планується використовувати для реалізації бензину А-95 з іншим кодом УКТ ЗЕД. Як можна списати чи використати «мертвий залишок»? Чи можна змішувати різні марки бензину? Чи обов’язково проводити очистку резервуару? Які акцизні накладні треба скласти в такому випадку?
  23.05.202367