Головна Усі консультації Оподаткування Акцизи

Чи вважатиметься власний бензовоз пересувним акцизним складом?

ТОВ оптовими партіями закуповує дизпаливо, яке використовується для заправки вантажних авто. Чи необхідна ліцензія на зберігання пального в своєму бензовозі, якщо його частина одразу була розлита до баків власних авто а частина залишилася поки не заправляться інші власні авто, які повернулися з відрядження? Чи вважатиметься власний бензовоз пересувним акцизним складом?

Запитання:

ТОВ для надання послуг з діяльності вантажного автомобільного транспорту (КВЕД 49.41) закуповує дизпаливо оптовими партіями (паливо використовується для власних потреб (для заправки автомобілів підприємства)). Надалі ТОВ планує купити бензовоз та доставляти пальне власним бензовозом. Враховуючи зміни, внесені Законом №2628, чи необхідно ТОВ отримувати ліцензію на зберігання пального в своєму бензовозі, якщо частина привезеного палива відразу була розлита по баках власних автомобілів, а частина ще знаходиться в бензовозі (декілька днів) поки не дозаправляться інші власні автомобілі, які повернулися з відрядження? Чи вважатиметься власний бензовоз пересувним акцизним складом?

 

Відповідь:

Насамперед розберемося зі статусом акцизного складу пересувного.

Відповідно до пп. 14.1.6-1 ПКУ, таким складом, зокрема, є автомобільний транспортний засіб на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України.

Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:

  • переміщення в ньому митною територією України пального, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. "а" п. 2 ч. 2 ст. 91 МКУ);
  • зберігання в ньому пального на митній території України;
  • ввезення пального на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених ст. 229 ПКУ.

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Розпорядником акцизного складу пересувного (пального) в пп. 14.1.224-1 ПКУ визначено суб'єкта господарювання – платника акцизного податку, який є власником пального та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому він належить: реалізує або зберігає пальне; ввозить пальне на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 225 ПКУ.

Не є розпорядником акцизного складу пересувного суб'єкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального.

Офіс ВПП ДФС в ІПК від 16.07.2019 р. №3302/ІПК/28-10-27-01-11 повідомляє, що транспортний засіб, в якому міститься пальне, право власності на яке належить ТОВ, використаний для переміщення палива до пунктів власного споживання, вважатиметься акцизним складом пересувним, якщо власник пального є розпорядником акцизного складу. При цьому такий транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його цільового використання згідно із пп. 14.1.61 ПКУ.

 

Щодо ліцензії на зберігання пального

У ст. 1 Закону №481 визначено, що:

  • місце зберігання пального – місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування;
  • зберігання пального – діяльність зі зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) зі зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Статтею 15 Закону №481 визначено, що зберігання пального здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Річна плата за ліцензії на право зберігання пального встановлена у розмірі 780 грн. Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

ДФС в ІПК від 15.08.2019 р. №3814/6/99-99-12-02-02-15/ІПК повідомляє, що в розумінні Закону №481, суб'єкту господарювання необхідно отримувати ліцензію для здійснення зберігання пального лише у стаціонарних цистернах/ємностях.

Докладніше про «Каністри та інша дрібна тара: чи потрібна ліцензія на зберігання палива?» див. тут. https://news.dtkt.ua/taxation/excise/57532

Однак зі змін, внесених Законом №2628 до Закону №481 щодо визначення термінів та документів, необхідних для отримання ліцензії на зберігання пального, не випливає, що ліцензуванню підлягає діяльність зі зберігання пального лише у стаціонарних цистернах/ємностях.

Нагадаємо, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому її надано (п. 52.2 ПКУ).

Тому в ситуації, що розглядається, ТОВ для отримання однозначної відповіді може скористатися правом, наданим йому п. 52.1 ПКУ, та звернутися (з детальним описом своєї господарської діяльності) до контролюючих органів за наданням йому безоплатної ІПК з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

При цьому, згідно з п. 52.4 ПКУ індивідуальні податкові консультації надаються:

  • в усній формі – контролюючими органами та державними податковими інспекціями;
  • у письмовій формі – контролюючими органами в АР Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

***

Читайте також: Каністри та інша дрібна тара: чи потрібна ліцензія на зберігання палива?

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Пальне , Акцизний склад

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі