Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Імпорт без ввезення та експорт без вивезення: які особливості?

Підприємство закуповує товар в Китаї та перепродає польському покупцю без завезення товару на митну територію України. Які податкові наслідки цієї операції та як це оформлюється документально?

Самі операції з імпорту без ввезення та експорту без вивезення законодавством не заборонені та можуть проводитися без обмежень – див. тут (цей матеріал актуальний, крім валютного контролю, щодо якого були зміни у 2019 році).

Ціноутворення в таких операціях здійснюється виключно на розсуд сторін договорів купівлі-продажу.

Щодо експорту без вивезення та про валютний контроль  див. наш матеріал.

В даному випадку маємо справу з імпортом без ввезення та експортом без вивезення. Така операція не є об'єктом обкладення ПДВ, податкові накладні не складаються та в декларації з ПДВ ці операції не відображаються.

 

Документування

Перш за все укладається ЗЕД-договір на купівлю товару з нерезидентом-продавцем і ЗЕД-договір — на постачання товару з нерезидентом-покупцем. Важливою умовою договору є зазначення місця поставки товару.

Доказом постачання товару покупцю є транспортний документ, який підтверджує перевезення. Для кожного виду транспорту передбачено свій єдиний міжнародний перевізний документ. Ним може бути:

  • авіаційна вантажна накладна (Air Waybill);
  • міжнародна автомобільна накладна (CMR);
  • накладна СМГС (накладна УМВС) (ст.ст. 2 і 7 УМВС);
  • коносамент (Bill of Lading);
  • накладна ЦІМ (СІМ);
  • вантажна відомість (Cargo Manifest);
  • інші документи, визначені законами України.

Детальніше про перелічені вище документи зазначено в листі Мінінфраструктури України від 19.09.2011 р. №7885/11/10-11.

Підтверджуючими документами для обліку слугуватимуть документи, які підтверджують факт отримання товару від продавця та передання його покупцеві (це акти приймання-передачі, інвойси, рахунки-фактури тощо).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Експорт , Імпорт , ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі