Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Електронні митні декларації не потрібно завіряти «мокрими» печатками

Підприємство займається імпортом товару. Насьогодні МД оформлюються шляхом електронного декларування. В розділі МД «D/J відмітки митного органу віправлення/призначення « проставлено ПМК номер та дата, ОНП номер та дата». Чи має бути в даному випадку проставлена «мокра» печатка ОНП (особиста номенна печатка)?

Податківці у листі від 08.04.2016 р. №2124/10/20-40-14-04-12 нагадують, що вимоги до оформлення митних декларацій, на підставі яких декларуються товари, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України підприємствами, визначено у Положенні про митні декларації №450.

Так, митна декларація на паперовому носії вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.

Електронна митна декларація вважається оформленою за наявності:

  • відмітки про завершення митного оформлення, внесеної посадовою особою митного органу, яка завершила митне оформлення, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення;
  • засвідчення декларації ЕЦП посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.

Оформлена електронна митна декларація, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення перетворюється у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту людиною, у форматі, що унеможливлює у подальшому внесення змін до неї, засвідчується ЕЦП посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення, та надсилається декларанту або уповноваженій ним особі.

Отже, Положенням №450 не передбачено вимоги щодо завіряння електронних митних декларацій, перетворених на візуальну форму, "мокрими" печатками митного органу, яким здійснено митне оформлення.

Така електронна митна декларація, оформлена за допомогою автоматизованої системи митного оформлення, є підставою для формування податкового кредиту.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Імпорт , Митниця , ЗЕД , Мито

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +