Головна Усі консультації Держрегулювання ЗЕД

Дохід «єдинника» за ЗЕД-операціями: як визнавати?

Як визнавати дохід фізособі-«єдиннику» за ЗЕД-операціями?

До доходу фізособи-«єдинника» при надходженні валютної виручки включається:

  • сума, що надійшла на поточний рахунок платника у гривнях після обов'язкового продажу 30% валютної виручки банком на дату зарахування грошей у гривнях;
  • залишок (70%) виручки в іноземній валюті, який не підлягає обов'язковому обміну в гривнях за офіційним курсом Нацбанку України, що діяв на дату надходження грошей на валютний рахунок.

Зокрема, податківці пишуть про це в індивідуальній податковій консультації від 02.11.2018 р. №4660/ІПК/26-15-13-06-12 (ця консультація надана ще у часи дії 50-відсоткового обов'язкового продажу валюти, але по суті вона залишається актуальною).

Окремо податківці нагадали, що додатна різниця, яка виникає при перерахунку операцій, виражених в інвалюті, не включена в перелік доходів фізосіб-«єдинників» за нормами ПКУ. Тому вона не є їх доходом.

Якщо валюта продаватиметься за курсом нижчим, ніж курс НБУ, то такий збиток теж буде враховано і він зменшить об'єкт оподаткування (адже до доходу включатиметься сума в гривнях від продажу отриманої валюти).

Щодо комісії банку, то податківці у листі від 07.06.2017 р. №519/Р/99-99-13-01-02-14/ІПК нагадували, що комісія банку відсутня у переліку сум, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку. Цей перелік встановлено у п. 292.11 ПКУ. А права на податкові витрати ФОП-«єдинник» не має. Тому отриманий дохід в інвалюті не зменшується на суму комісії банку.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / ЗЕД
Теги:
Єдиний податок , Підприємці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі