• Посилання скопійовано

Подарунки членам неприбуткової організації: оподаткування

Чи може неприбуткова організація надавати подарунки своїм членам?

З огляду на норму пп. 133.4 ПКУ роздачу подарунків не можна віднести до розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Але враховуючи те, що навіть до договорів ЦПХ із такими пов'язаними особами податківці ставляться дуже фіскально, радимо прописати можливість надання таких подарунків в установчих документах неприбуткової організації.

Надання подарунків фізособам — членам неприбуткової організації оподатковується за загальними правилами. Так, за пп. 165.1.39 ПКУ, подарунок вартістю, яка не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, не підлягає оподаткуванню ПДФО. У 2016 році вартість неоподатковуваного подарунка 689 грн. У такому разі оподаткуванню військовим збором такий подарунок також не підлягатиме. Такий подарунок буде відображатися у ф. №1ДФ під ознакою доходу «160».

Якщо вартість подарунка у 2016 році є більша ніж 689 грн, то сума різниці між вартістю такого подарунка та 689 грн підлягає оподаткуванню ПДФО як додаткове благо відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ. При цьому вартість подарунка, що підлягає оподаткуванню ПДФО, слід відобразити у ф. №1ДФ під ознакою доходу «126».

Як відомо, для оподаткування ПДФО додаткового блага потрібно розрахувати базу оподаткування із застосуванням натурального коефіцієнта. Нагадаємо, що у 2016 році застосовується єдина ставка ПДФО у розмірі 18% відповідно до змін, внесених до норм ПКУ Законом №909. Тож відтепер незалежно від вартості додаткового блага для обчислення бази оподаткування ПДФО потрібно застосовувати єдиний натуральний коефіцієнт К = 100 : (100 - ставка ПДФО). У 2016 році він становить 1,21951.

Із визначеної бази оподаткування потрібно утримати ПДФО за ставкою 18%.

Не слід забувати, що визначену суму подарунку, яка підлягає оподаткуванню ПДФО, слід ще оподатковувати військовим збором. Військовий збір потрібно утримати саме зі суми подарунка, яка підлягає оподаткуванню ПДФО, без застосування натурального коефіцієнта.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Підприємництво»

  • Зміна організаційно-правової форми підприємства: переведення працівників без звільнення
    Підприємство змінює організаційно-правову форму з ПрАТ на ТОВ, при цьому код підприємства за ЄДРПОУ не змінюється. Чи можливо переоформити людей з ПрАТ на ТОВ без звільнення, щоб не сплачувати компенсацію за невикористану відпустку та податки з неї; як правильно зробити запис у трудовій книжці?
    16.12.2021374
  • Отримання підприємцем послуг від фізичної особи: оподаткування
    Чи може ФОП отримувати послуги (за договором надання послуг) від фізичної особи, якщо буде сплачувати за нього ПДФО та військовий збір?
    05.11.2021343
  • Особливості діяльності ФОП, що надає бухпослуги
    Яких умов має дотримуватися ФОП, щоб здійснювати діяльність з надання бухгалтерських послуг? Як документально підтверджувати надання своїх послуг іншим ФОПам та юрособам?
    11.05.20213 0585
  • Оплата третьою особою: наслідки
    На розрахунковий рахунок ТОВ надійшли кошти від покупця Петренко П., який скористався послугою ПриватБанку «реєстрові поповнення» і авторизувався не сам, а через телефон іншої людини. В результаті в банківській виписці вказано «... від Петренко П. через Сидоренко С.». Чи можемо в обліку провести платіж і відвантаження на Петренка? Чи правомірна така оплата?
    22.05.20201 413
  • Зміна розміру відрахувань держпідприємств: з якої дати починає діяти?
    Чи має право ДП застосовувати при звітуванні за І квартал 2020 року зменшений норматив відрахування чистого прибутку (передбачений постановою КМУ №349), якщо на момент звітування Постанову було прийнято, оприлюднено, але не опубліковано?
    19.05.2020163