Головна Усі консультації Держрегулювання Підприємництво

Подарунки членам неприбуткової організації: оподаткування

Чи може неприбуткова організація надавати подарунки своїм членам?

З огляду на норму пп. 133.4 ПКУ роздачу подарунків не можна віднести до розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб. Але враховуючи те, що навіть до договорів ЦПХ із такими пов'язаними особами податківці ставляться дуже фіскально, радимо прописати можливість надання таких подарунків в установчих документах неприбуткової організації.

Надання подарунків фізособам — членам неприбуткової організації оподатковується за загальними правилами. Так, за пп. 165.1.39 ПКУ, подарунок вартістю, яка не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, не підлягає оподаткуванню ПДФО. У 2016 році вартість неоподатковуваного подарунка 689 грн. У такому разі оподаткуванню військовим збором такий подарунок також не підлягатиме. Такий подарунок буде відображатися у ф. №1ДФ під ознакою доходу «160».

Якщо вартість подарунка у 2016 році є більша ніж 689 грн, то сума різниці між вартістю такого подарунка та 689 грн підлягає оподаткуванню ПДФО як додаткове благо відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ. При цьому вартість подарунка, що підлягає оподаткуванню ПДФО, слід відобразити у ф. №1ДФ під ознакою доходу «126».

Як відомо, для оподаткування ПДФО додаткового блага потрібно розрахувати базу оподаткування із застосуванням натурального коефіцієнта. Нагадаємо, що у 2016 році застосовується єдина ставка ПДФО у розмірі 18% відповідно до змін, внесених до норм ПКУ Законом №909. Тож відтепер незалежно від вартості додаткового блага для обчислення бази оподаткування ПДФО потрібно застосовувати єдиний натуральний коефіцієнт К = 100 : (100 - ставка ПДФО). У 2016 році він становить 1,21951.

Із визначеної бази оподаткування потрібно утримати ПДФО за ставкою 18%.

Не слід забувати, що визначену суму подарунку, яка підлягає оподаткуванню ПДФО, слід ще оподатковувати військовим збором. Військовий збір потрібно утримати саме зі суми подарунка, яка підлягає оподаткуванню ПДФО, без застосування натурального коефіцієнта.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Підприємництво
Теги:
Неприбуткові установи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі