Головна Усі консультації Держрегулювання Підприємництво

Підприємці, які зареєстровані протягом року подають декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність

Підприємець зареєструвався в січні 2014 році, доходів не отримав. Звітів поки що теж ніяких не здавав і податків жодних не платив. Чи повинен він був здавати серед року звіти і платити податки, якщо не було доходу? Яка відповідальність і за що саме чекає підприємця, і що потрібно зробити, щоб її уникнути?

Згідно із пп. 177.5.2 ПКУ, фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем. Подання такої декларації є обов’язком підприємця на загальній системі оподаткування, тож, уникнути штрафу за неподання цієї декларації, передбаченого п. 120.1 ПКУ (у розмірі 170 грн.) підприємцю не вдасться.  


 

Така декларація подається підприємцем для обрахунку сум авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб від підприємницької діяльності. Сплачуються такі визначені авансові платежі у строки, визначені пп. 177.5.1 ПКУ - по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). 

У разі зменшення суми отриманого доходу за попередній календарний квартал поточного року більше ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою очікуваною сумою доходу на такий квартал підприємець має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк,  пропорційно зменшенню суми зазначеного доходу. 

Для такого зменшення суми авансового платежу підприємцем до настання строку сплати такого авансового платежу до контролюючого органу подається заява у довільній формі, що містить розрахунок зменшення суми авансового платежу та коротке пояснення обставин, що призвели до зменшення суми отриманого доходу.

Тобто, підприємець на загальній системі оподаткування повинен сплачувати ПДФО протягом року в сумі авансових платежів, визначених за поданою декларацією. Але оскільки декларація не була подана і сума авансових платежів не була визначена, штрафів за несвоєчасну сплату авансових платежів з ПДФО, на нашу думку, до підприємців не повинно бути застосовано. 

За підсумками 2014 року підприємець протягом 40 календарних днів після закінчення звітного року подасть річну декларацію. Якщо протягом року він не отримає чистого доходу, то в нього не буде узгодженого податкового зобов’язання з ПДФО – отже, і сплачувати до бюджету не доведеться. Неможливо буде і визначити суму авансових внесків з ПДФО, які підприємець матиме сплачувати у 2015 році. Тож, протягом усього 2015 року за таких умов підприємець не сплачуватиме авансом ПДФО від підприємницької діяльності, а сплачуватиме цей податок вже за наслідками річної декларації за 2015 рік. 

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Підприємництво
Теги:
Підприємці , Реєстрація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі