Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Визнання доходу "єдинником" при продажу товару за ціною, нижчою від ціни придбання

Платник єдиного податку хоче продати товар за ціною, нижчою від ціни придбання. Як оподатковувати цю операцію єдиним податком?

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про ціни і ціноутворення», суб’єкти господарювання під час провадження господарської діяльності використовують:

  • вільні ціни;
  • державні регульовані ціни.

При цьому в ст. 12 цього Закону зазначено, що вільні ціни встановлюються суб’єктами господарювання самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін. 

Тож, за якою вартістю продавати товар - підприємець вирішує для самостійно (якщо тільки на цей товар ціни не регулює держава). Крім того, він має право подарувати такий товар. Адже приватний підприємець самостійно розпоряджається своїми товарами. 

За пп. 1 п. 292.1 ПКУ для ФОП – платника єдиного податку, оподаткованим є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ

З огляду на те, що при безоплатному переданні такий ФОП не отримує плати за товар, то у нього не буде виникати доходу. А якщо цей товар буде продано за ціною нижче закупівельної вартості, то до оподаткованого доходу ФОП потрапить сума отриманої виручки (донараховувати суму такого доходу до ціни придбання проданих товарів не треба). 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці , Торгівля , Ціноутворення

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі