• Посилання скопійовано

Новий вид діяльності у єдинника – повідомляємо податківців

Юрособа-єдинник має намір займатися новим видом діяльності. Чи потрібно подавати у податковий орган заяву щодо внесення змін до реєстру платників єдиного податку?

Згідно з пп. 298.3.1 ПКУ платники єдиного податку у разі зміни відомостей, внесених до реєстру платників єдиного податку, повинні подати заяву, до якої, зокрема, включаються відомості про зміну видів господарської діяльності. Якщо ці зміни не внести до початку здійснення діяльності, яка в реєстрі щодо платника єдиного податку не зазначена, то будуть негативні наслідки. 

На всі групи платників єдиного податку поширюється норма щодо обов’язку переходу на загальну систему у випадку здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку. Такий перехід має бути здійснено  з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності (пп. 7 пп. 298.2.3 ПКУ).

Щоб поповнити перелік видів діяльності новими кодами КВЕД, слід подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування в податковий орган, де юрособа-єдиноподатник перебуває на обліку. Форма такої заяви затверджено наказом Мінфіну «Порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування» від 20.12.2011 р. №1675

На сьогодні строки подання заяви про зміну видів діяльності платниками єдиного податку третьої групи не регламентовані податковим законодавством. Тому рішення щодо термінів подання зазначеної заяви приймається юридичною особою - платником єдиного податку самостійно.

Слід зазначити, що податківці у своїх роз’ясненнях від 27.02.2014 р. №4167/5/99-99-17-02-02-10 наголошують, що у разі виявлення ними під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку третьої групи вимог, встановлених гл. 1 розд. XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку третьої групи проводиться за рішенням податкового органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб'єкт господарювання має право наступний раз обрати або перейти на спрощену систему оподаткування тільки після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом (п. 299.11 ПКУ).

Одночасно інформацію про новий вид діяльності потрібно подати Держреєстратору, оскільки у Єдиному державному реєстрі міститься інформація про види діяльності відповідної юрособи-єдинника. Для цього потрібно подати форму 1-опп (затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. №1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів») з позначкою «Зміни»  про держреєстрацію змін. Держреєстратор на підставі такої заяви вносить зміни в держреєстр юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»