Щодо того, чи може ФОП на ЄП групи ІІІ здавати металобрухт, зазначимо, що перелік заборонених видів діяльності для платників ЄП першої – третьої груп наведено в пп. 291.5 ПКУ. Діяльності з продажу металобрухту там немає.
Тому, на наш погляд, ФОП на ЄП групи ІІІ має право здавати металобрухт, що утворився в його діяльності.
Також зазначимо, що для здавання метолобрухту додаткових дозволів не потрібно, оскільки чинним законодавством такі дозволи не передбачені. Причому діяльність із здавання металобрухту, що утворюється у власній діяльності, не ліцензується.
Тепер розберемося, чи потрібні додаткові КВЕД. Нагадаємо, що про особливості обрання кодів КВЕД ми писали тут.
В розділі 1 «Сфера застосування» національного класифікатора ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД) зазначено, що основне призначення КВЕД - визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців.
Далі дивимося Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності, які затверджені наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 №396.
Згідно з пп. 49 Методоснов №396 основним видом економічної діяльності статистичної одиниці визначається діяльність, що забезпечує максимальну частку загальної доданої вартості цієї одиниці.
Згідно з пп. 50 Методоснов №396 другорядний вид економічної діяльності - це будь-яка інша економічна діяльність одиниці, результатом якої є товари або послуги, призначені для реалізації третім сторонам. Додана вартість, створювана другорядним видом діяльності, має бути менше, ніж додана вартість, створювана основним видом діяльності.
Згідно з п. 51 Методоснов №396 варто розрізняти основний і другорядні види економічної діяльності, з одного боку, і допоміжну діяльність - з іншого. Основний і другорядні види економічної діяльності зазвичай здійснюються за допомогою різних допоміжних видів діяльності, таких як бухгалтерський облік, перевезення, збереження, закупівля, стимулювання збуту, ремонт і технічне обслуговування тощо. Таким чином, допоміжні види діяльності існують винятково для підтримки основної і другорядної діяльності одиниці і полягають у виробництві товарів і наданні послуг, призначених виключно для споживання у рамках цієї одиниці.
З наведеного, на наш погляд, випливає, що код КВЕД потрібно отримувати для основної і другорядних видів економічної діяльності і не потрібно отримувати для допоміжних видів економічної діяльності.
Одна з ознак основної і другорядних видів діяльності – за ними отримується дохід від сторонніх осіб. А від допоміжної діяльності дохід не отримується, адже результат допоміжної діяльності споживається основною та другорядними видами діяльності.
З огляду на наведені міркування продаж металобрухту належить до другорядної діяльності, тому що від цієї діяльності отримується дохід. А тому код КВЕД для такої діяльності потрібно отримувати.
Але для уникнення можливих непорозумінь з податковими та іншими державними органами рекомендуємо звернутися з цим питанням до Державної служби статистики України (далі – Держстат). Так само радить і ДПС у своїх консультаціях, наприклад, відповідаючи на питання в ЗІР (101.05): «Яким чином визначити КВЕД, що відповідають консультаційним та іншим послугам, наведеним у пп. «в» п. 186.3 ст. 186 ПКУ?».
При зверненні до Держстату варто також запитати, який код КВЕД потрібно отримувати для діяльності із здавання металобрухту.
На наш погляд, може підійти код КВЕД 46.77 «Оптова торгівля відходами та брухтом».
Згідно з Методосновами №396, цей клас включає:
- оптову торгівлю металевими та неметалевими відходами та брухтом, матеріалами для вторинного перероблення, у т.ч. їх збирання, сортування, сепарацію, демонтаж (розбирання) відпрацьованих виробів, таких як автомобілі, з метою одержування їх деталей, що можуть бути використані повторно, фасування та перефасування, зберігання та доставку, але без операцій з їх трансформації (перероблення). Крім того, відходи, що їх купують і продають, мають залишкову вартість.
Цей клас також включає:
- демонтаж (розбирання) автомобілів, комп'ютерів, телевізорів та іншого устатковання на придатні до використання деталі з метою їх перепродажу переробним підприємствам
- збирання відпрацьованої електроніки, у т.ч. побутової, для подальшого продажу переробним підприємствам (без їх демонтажу)
Цей клас не включає:
- збирання побутових і промислових відходів з метою їх подальшого оброблення, див. 38.1;
- перероблення відходів не для подальшого використання у процесі промислового виробництва, а з метою знищення, див. 38.2;
- перероблення відходів, брухту та інших предметів у вторинну сировину, коли процес їх трансформації (перероблення) є обов'язковим (при цьому вторинна сировина, що її одержали, придатна для безпосереднього використання у процесі промислового виробництва, але не є кінцевою продукцією), див. 38.3;
- демонтаж (розбирання) автомобілів, комп'ютерів, телевізорів та іншого устатковання з метою їх утилізації, див. 38.1
- демонтаж (розбирання) кораблів, див. 38.31;
- розрізання транспортних засобів механічним способом, див. 38.32;
- роздрібну торгівлю уживаними товарами, див. 47.79.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити