• Посилання скопійовано

ФОП здав декларацію не тієї групи: виправлення в межах граничних строків

ФОП з ІV кварталу перейшов з ІІ групи на ІІІ групу та подав річну декларацію за ІІ групу, замість ІІІ. Як виправити це, коли не пройшли терміни звітування?

У запитанні, що розглядається ФОП, змінивши групу ЄП в ІV кварталі з ІІ на III, помилково здав річну декларацію з додатком 1 для ЄП групи II. 

Виправити помилку,  у разі подання до податкової декларації платника ЄП за невірним ідентифікатором форми, до закінчення граничного строку, можна наступним чином:

1. потрібно для початку подати декларацію для "єдиноподатника" ІІ групи з позначкою "Звітна нова" з нульовими показниками доходу, відмітку про подання Додатка 1 в декларації ставити не потрібно і в графі 21 декларації сума ЄСВ до сплати не ставиться.

Звертаємо увагу, Додаток 1 уточнювати і подавати не потрібно, тому що він поданий без помилок! Уточняється тільки декларація. 

Зазначимо, що Додаток 1 є єдиним додатком для всіх груп єдиноподатників (І, ІІ та ІІІ груп), в принципі як і сама декларація, просто податківці її розбили за різними ідентифікаторами.

2. після цього формується і подається декларація "єдиноподатника" ІІІ групи з типом "Звітна", оскільки вона не була подана. 

Знову звертаємо увагу, новий Додаток 1 формувати і подавати не потрібно, тому що він поданий без помилок! Також у декларації ІІІ групи ЄП не потрібно ставити відмітку про подання Додатка 1 і в графі 21 суму ЄСВ до сплати.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»