Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп встановлено ст. 292 ПКУ.
Відповідно до п. 292.1 ПКУ, доходом платника єдиного податку є для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (п. 292.4 ПКУ).
Згідно з п. 292.6 ПКУ, датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Пунктом 292.9 ПКУ також визначено, що доходи фізичної особи - платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з цією главою, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розділу IV ПКУ.
Відповідно до ст. 436 ЦКУ, авторське право на твір, створений у співавторстві, належить співавторам спільно, незалежно від того, становить такий твір одне нерозривне ціле чи складається з частин, кожна з яких може мати ще й самостійне значення. Частина твору, створеного у співавторстві, визнається такою, що має самостійне значення, якщо вона може бути використана незалежно від інших частин цього твору. Кожен із співавторів зберігає своє авторське право на створену ним частину твору, яка має самостійне значення. Відносини між співавторами можуть бути визначені договором. У разі відсутності такого договору авторське право на твір здійснюється всіма співавторами спільно.
Договір між співавторами твору (див. тут) визначає предмет договору, розподіл винагороди за використання твору, відповідальність сторін тощо.
Отже, якщо на рахунок ФОП на ЄП надходить 100% оплати від замовника, вся отримана сума включається до складу доходу ФОП (на підставі п. 292.1 ПКУ) і, відповідно, обкладаєтсья єдиним податком, адже спеціальної норми щодо розподілу винагород та оподаткування відповідно до договору між співавторами твору ПКУ прямо не передбачено. Окрема норма щодо визначення доходу для платників ЄП у вигляді винагороди стосується лише договорів доручення, транспортного експедирування, комісії, а також агентських договорів.
Разом з тим слід зауважити, що якщо отриманий ФОП платіж за ліцензійним договором буде вважатися роялті (п. 14.1.225 ПКУ), то зазначена сума взагалі не включатиметься до складу доходу ФОПа, а буде оподатковуватись як пасивні доходи фізичної особи, відповідно до розділу IV ПКУ (див. тут).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити