Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Які податкові наслідки, якщо ФОП на ЄП надав послуги без зареєстрованого КВЕДу?

Працівник у відрядженні орендував житло у ФОПа на ІІ групі ЄП. При перевірці документів виявлено, що у ФОПа немає коду КВЕД для оренди. Чи можна такі витрати відшкодувати працівнику? Чи потрібно утримувати податки з доходів ФОПа?

Щодо відшкодування витрат

Працівнику потрібно відшкодувати понесені ним у відрядженні витрати на наймання житла. Адже це встановлено ст. 121 КЗпПпп. 170.9.1 ПКУ.

 

Щодо утримання податків

Питання з утриманням податків виникає тоді, коли підприємство виплачує дохід фізособі. 

А у разі відшкодування понесених витрат працівникові підприємство не виплачує доходи ФОПу. Тому воно не повинно вирішувати питання з оподаткуванням таких доходів.

Причому такі доходи навіть не повинні відображатися підприємством у додатку №4ДФ до Розрахунку сум доходу на користь фізосіб. Таку ж відповідь читаємо на питання в підкатегорії 103.25, ЗІР: «Чи повинна ЮО відображати у додатку 4ДФ до Розрахунку виплати на користь ФОП, яка надала послуги відрядженому працівнику?».

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Витрати , Єдиний податок , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі