Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Які наслідки зміни ставки єдиного податку з 5% на 3% зі сплатою ПДВ?

Платник єдиного податку за ставкою 5% планує з наступного кварталу стати платником ПДВ. Як обліковується дебіторська, кредиторська заборгованість погашена (не погашена), залишки ТМЦ на складі? Чи можуть використовуватися у діяльності далі основні засоби? Чи далі амортизуються? Що з неповернутою ПФД платником і навпаки?

Реєстрація платника єдиного податку платником ПДВ впливає тільки на оподатковувані ПДВ операції, що будуть здійснюватися "єдинником" з дати реєстрації платником ПДВ – тобто перша подія яких настає після реєстрації платником ПДВ.

Відповідно, на заборгованість, яка виникла в минулому, зміна ставки ЕП не впливає. Вона повинна бути погашена згідно з тими умовами, на які вона виникла.

Також реєстрація платником ПДВ жодним чином не впливає на залишки ТМЦ – вони можуть використовуватись аналогічно, як і до реєстрації. Звісно, у разі продажу таких ТМЦ за кошти після реєстрації платником ПДВ такі операції будуть оподатковуватись ПДВ. Проте, оскільки такі залишки придбані без ПДВ, то для них не застосовуються норми п. 198.5 ПКУ.

Оскільки використання ОЗ ніяк не пов’язане з реєстрацією платником ПДВ, то на їх амортизацію це ніяк не впливає. ОЗ амортизуються відповідно до вимог П(С)БО 7.

Також реєстрація платником ПДВ не впливає на повернення ПФД. Щодо ПФД застосовуться відповідні положення пп. 3 п. 292.11 ПКУ.

Щодо перехідних операцій див. нашу консультацію.

Додатково читайте тут та тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок , ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі