Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Який КВЕД в декларації з ЄП при відсутності діяльності та при отриманні доходу за попередні роки?

ФОП на ІІІ групі ЄП не провадить діяльність в звітному періоді, але отримує гроші в погашення заборгованості за попередні періоди. Який КВЕД відображати в декларації за звітний період?

Подання звітності платниками єдиного податку третьої групи

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (пп. 294.1 ПКУ).

Тому, враховуючи норми пп. 49.18.2 ПКУ, підприємці ІІІ групи подають декларацію протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового кварталу. Якщо ж останній день подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем подання декларації відповідно до пп. 49.20 ПКУ вважається операційний (банківський) день, наступний за вихідним або святковим.

Всі платники єдиного податку – фізичні особи, незалежно від обраної групи, заповнюють декларацію за відповідною формою, затвердженою Наказом № 578.

Заповнення, подання, а також виправлення помилок у деклараціях здійснюються за загальновстановленими для податкових декларацій правилами.

ДФСУ у підкатегорії 107.08 роз'яснила, що у полі 9 «Види підприємницької діяльності у звітному періоді» розділу І «Загальні показники підприємницької діяльності» декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця зазначається код та назва виду економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД) лише тих видів підприємницької діяльності, які фактично здійснювалися у звітному періоді платником єдиного податку.

При цьому при створенні в меню «Введення звітності»  Електронного кабінету податкової декларації в електронному вигляді таблиця поля 9 такої декларації містить лише одну строку. За потреби кількість рядків може бути збільшено, шляхом додаванням нової строки у таблиці поля 9 податкової декларації, яке здійснюється натисненням правої кнопки миші при наведенні курсору на рядок поля 9. Повинна з’явитись панель інструментів редагування рядків таблиці. 

В даному випадку, який КВЕД відображати, якщо фактично ФОП  не проводив діяльності у звітному році, але отримав кошти за попередні роки? Відповідь знайдемо у пп. 292.1 ПКУ: доходом платника єдиного податку є, зокрема, для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). Взагалі, всі ФОП – як на єдиному податку, так і на загальній системі – ведуть облік доходів касовим методом, а принцип нарахування для фізосіб не працює. Тому отриману заборгованість за минулі роки слід вважати доходом від тієї діяльності, за яку отримано оплату. 

 

Висновок: 

ФОП ІІІ групи заповнюють декларації наростаючим підсумком, тому сума доходу в декларації буде включати дохід з початку року. В полі 9 має бути зазначений КВЕД лише тої діяльності, згідно якої був отриманий дохід саме в звітному періоді. Відповідно, у декларації з ЄП за ті періоди, коли діяльність не велася, але отримані доходи в грошовій формі, слід зазначати ті види діяльності за КВЕД, за які отримано кошти.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі