• Посилання скопійовано

Чи може ФОП одночасно вести діяльність у декількох областях?

ФОП на ІІ групі ЄП зареєстрований у Київській області, а діяльність веде у Львівській області. Чи може він вести таку ж діяльність (ті ж КВЕДи) одночасно ще в іншій області?

Одразу зазначимо, що податкова адреса у ФОП одна, а місць здійснення діяльності може бути чимало.

Податкова адреса підприємця — це адреса, за якою він зареєстрований, іншими словами - це реєстрація місця проживання в паспорті. За місцем податкової адреси ФОП подає звітність та сплачує податки (пп.296.4 ПКУ). Місце провадження діяльності вказують у заяві про застосування спрощеної системи, коли реєструються на єдиному податку і щоразу, коли воно змінюється або з'являються нові адреси (пп. 298.3, пп. 3 пп. 298.3.1 ПКУ).

 

На замітку!

Відповідно до пп. 298.3.1 ПКУ суб’єкти господарювання подають заяву з відповідними відомостями, зокрема, у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, зміни місця провадження господарської діяльності.

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (пп. 298.5 ПКУ).

 

Місць проваджень діяльності може бути чимало, обмежень законодавство (ні податкове, ні господарське) не встановляє.

Звичайно ж, при цьому, якщо при цьому ФОП не має найманих працівників, то слід зважати на види діяльності, що здійснює ФОП. Адже, наприклад, ясна річ, що ФОП не може одночасно торгувати в торгових центрах в різних місцях одночасно – мають бути оформлені наймані працівники. Втім, безпосередньо проводити підприємницьку діяльність ФОП може будь-де  - хоч на всій території України як одночасно, так і ні.

Так, при заповненні Заяви податківці зазначають, що якщо ФОП – платник єдиного податку планує здійснювати діяльність у заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то у графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються. Про це ми зазначали тут.

 

Звертаємо увагу!

Також слід враховувати, що у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений ст. 293 ПКУ для відповідної групи таких платників єдиного податку (пп. 293.7 ПКУ).

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/Фізособи — підприємці на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Фізособи — підприємці на єдиному податку»

 • Подання декларація про доходи ФОПом - "єдинником" за придбану земельну ділянку
  Чи потрібно подавати декларацію про доходи фізособі для того, щоб задекларувати купівлю земельної ділянки, за умови, що доходи для купівлі цієї земельної ділянки фізособа отримала від провадження підприємницької діяльності, перебуваючи на ІІ групі ЄП? Фізособа інших доходів не мала та не підпадає під категорії осіб для обов’язкового декларування доходів
  20.03.202336
 • Дохід для утримання аліментів з ФОПа - "єдинника" ІІІ групи
  ФОП на ІІІ групі ЄП (5%) надає ІТ-послуги. Рішенням суду призначити аліменти -1/4 заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового для дитини відповідного віку та не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, і до досягнення дитиною повноліття. З чого вираховують дохід ФОПа: з доходу зазначеного в декларації чи беруть середню зарплату даної спеціальності в регіоні?
  08.03.202349
 • Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто
  Юрособа має вантажні та легкові автомобілі. Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія на вантажному авто згідно з договором? Чи може ФОП на ІІІ групі ЄП надавати послуги водія і виконувати іншу роботу за договором (наприклад, підписувати документи у покупців)? Чи може організація для виконання умов договору забезпечувати заправку авто за власний рахунок?
  03.03.2023159
 • Безкоштовне отримання генераторів підприємством на єдиному податку
  Приватне підприємство, платник ЄП за ставкою 2% згідно з актом приймання-передачі гуманітарної (благодійної) допомоги отримує генератори (в акті вартість відсутня). Як оприбуткувати такі генератори? Чи виникає дохід? Чи є об’єкт оподаткування для ЄП - 2%?
  24.02.2023148
 • ФОП - пенсіонер на ЄП припинив держреєстрацію: коли подавати декларацію?
  ФОП - пенсіонер (платник ІІ групи ЄП) припинив держреєстрацію 13.01.2023 р. Коли йому потрібно подати декларацію та за якою формою?
  13.02.2023921